Čelsi srušio Barsu sa trona

Liga šampiona

Oba gola Katalonci su primili iz kontranapada i to u zaustavnom vremenu...prvog poluvremena kada je Ramirez lobovao Vladesa i u drugom, kada je Tores izbio sam pred gol Barselone
1 / 4 Foto: REUTERS

BARSELONA - Barselona neće braniti titulu šaampionaa Evrope, jer je u revanš meču polufinala odigrala 2:2 protiv Čelsija, što je rezultat koji londonske "plavce" vodi u minhensko finale. Ako je suditi po rezultatu Čelsi je izborio veliku pobedu, ali utakmicu su obeležile porpuštene šanse Barselone i greške njene odbrane. Oba gola Katalonci su primili iz kontranapada i to u zaustavnom vremenu...prvog poluvremena kada je Ramirez lobovao Vladesa i u drugom, kada je Tores izbio sam pred gol Barselone.

Uz poneku polušansu Drogbe, to je ujedno bilo sve štto su naapadaači čelsija uspeli da urade u ovom meču. Glavna borba vodila se pred gholom gostiju, koji su se branili iz petnih žila. Pored dva Barselonina gola potrebno jee pomeenuti i Mesijevu prečku iz penala i stativu koju je pogodio u drugom poluvremenu. A kada Mesi promašuje onda Barselona gubi...

Golove za Barselonu postigli su Serhio Buskec u 35. i Andres Inijesta u 43, dok su strelci za Čelsi bili Ramireš u poslednjim trenucima prvog poluvremena i Fernando Tores u 90. minutu. Engleska ekipa je od 37. minuta igrala sa igračem manje, pošto je isključen Džon Teri.

Barselona je do prednosti došla pošto je Isak Kuenka primio loptu na levoj strani, golman Čelsija Petr Čeh je istrčao na njega, a ovaj ubacio loptu po zemlji do Buskeca koji je sa pet metara neometano šutnuo u prazan gol.

Prednost Katalonaca povećao je Inijesta pošto je Buskec oduzeo loptu na sredini terena, dodao do Sančesa koji je prosledio do Mesija, a Argentinac je uposlio Inijestu koji je prevario Ramiresa, izašao sam ispred Čeha i lako ga savladao.

Čelsi je smanjio zaostatak u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je kapiten Frenk Lampard poslao odličnu loptu Ramiresu u prazan prostor između dvojice defanzivaca Barselone, a Brazilac je sa ivice šesnaesterca lobovao Viktora Valdesa.

Konačnih 2:2 Tores je postavio pošto je sam izašao ispred golmana Barselone Valdesa, obišao ga i loptu ubacio u prazan gol. Španski napadač je u igru ušao 10 minuta ranije umesto Didijea Drogbe. Čelsi je od 37. minuta ostao sa igračem manje, kada je kapiten Džon Teri namerno i bez lopte kolenom u leđa udario Sančesa i sudija mu je pokazao direktan crveni karton.

Španci su najveću priliku da povedu sa 3:1 i olakšaju sebi put do finala imali u 49. minutu, ali je zvanično najbolji fudbaler sveta Leo Mesi pogodio prečku iz penala, posle prekršaja Didijea Drogbe nad Seskom Fabregasom u šesnaestercu.

Katalonci su u 82. minutu postigli gol koji je poništen zbog ofsajda Danijela Alveša, a nekoliko trenutaka posle toga Mesi je pogodio stativu šutem sa 20-ak metara.

Fudbaler Barselone imali su posed lopte, većim delom kontrolisali utakmicu, ali su se brojčano slabiji protivnici povukli pred svoj kazneni prostor i čvrstom igrom izdržali da ne prime gol u drugom poluvremenu. Obe ekipe rano su morale da izvrše izmene, pošto su zbog povreda igru u prvom poluvremenu morali da napuste štoper Barselone Đerar Pike i defanzivac Čelsija Geri Kejhil.

Barselona je na startu meča mogla da povede, ali je prv Mesi posle duplog pasa sa Sančesom šutirao pored gola u trećem, a potom mu je Čeh odbranio šut pošto je nakon dodavanja sa Fabregasom izašao sam ispred njega u 20. minutu. Čelsi će 19. maja na stadionu u Minhenu drugi put igrati finale Lige šampiona.

U drugom polufinalu nemački Bajern u sredu će u gostima braniti prednost od 2:1 iz prvog susreta protiv španskog Reala iz Madrida.

Pike završio u bolnici

Defanzivac Barselone Đerard Pike prebačen je u bolnicu iz predostrožnosti, nakon što je pretrpeo blaži potres mozga u sudaru sa golmanom Barse Valdesom.

Španski reprezentativac je već u 26. minutu izveden sa terena posle duela u kojem je povređen."Pike je prebačen u bolnicu zbog testiranja. Naš igrač je pretrpeo blaži potres mozga", saopštila je Barselona.