• Antalya, Singles W-C10-TUR-42A
    Schmiedlova, Kristina 1 3 6 4 1 Kvatsabaia, Sofia 1 6 0 3 1
  • Sousse, Singles W-C10-TUN-06A
    Dzalamidze, Natela 1 5 6 1 1 Bonic, Barbara 1 7 2 2 1
  • Cyprus F2, Singles
    Lokoli, Laurent 1 3 6 3 1 Crepaldi, Erik 1 6 4 2 1
  • Cyprus F2, Singles
    Sikora, Adrian 2 6 6 2 2 Dima, Dragos 0 0 3 0 0
  • Cyprus F2, Singles
    Chrysochos, Petros 2 7 6 2 2 Simon, Tobias 0 6 1 0 0
  • Morocco F6, Singles
    Giner, Marc 1 4 6 4 1 Tabatruong, Maxime 1 6 2 3 1
  • Casablanca, Singles W-C10-MAR-...
    Dentoni, Corinna 2 6 7 2 2 Sabino, Lisa 0 0 6 0 0
  • Zawada (near Opole), Singles W...
    De Vroome, Indy 1 6 2 1 1 Kalinina, Anhelina 1 4 6 4 1
  • Zawada (near Opole), Singles W...
    Muchova, Karolina 1 4 7 1 Kostova, Elitsa 1 6 5 1
  • Tunisia F8, Singles
    Perez Sanz, David 1 6 6 1 Zapata Miralles, Bernabe 0 3 5 0
  • Tunisia F8, Singles
    Bobrov, Bogdan 1 3 6 1 Bettles, Andrew 1 6 3 1
  • Nules, Singles W-C10-ESP-21A
    Cavalle-Reimers, Ivonne 1 6 3 1 Nancarrow, Alexandra 0 4 3 0
  • Sousse, Doubles W-C10-TUN-06A
    Orlova N / Reix S Herdzelas D / Simic J
  • Sousse, Doubles W-C10-TUN-06A
    Melichar N / Tomova V 12:00 Mashtakova A / Wessel A
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Schuurs, Demi 0 5 0 Benoit, Marie 0 5 0
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Reddy S S / Tatachar Venugopal D 0 4 0 0 Mikheeva A / Pradova M 1 6 1 1
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-42A
    Kostic N / Skamlova C 12:00 Medvedcova V / Stolmar R
  • Sousse, Doubles W-C10-TUN-06A
    Michiels M / Van Der Sypt E 12:10 Bonic B / Stephenson F
  • Egypt F33, Doubles
    Blecha J / Brunner P 1 6 3 1 Petrovic D / Vucic I 0 3 2 0
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Morgina A / Stojanovic N 1 6 1 1 Pribylova A / Pribylova A 0 1 2 0
  • Kuwait F2, Singles
    Masur, Daniel 12:30 Pulgar-Garcia, Jaime
  • Nules, Singles W-C10-ESP-21A
    Stokke, Melanie 0 1 0 Carreras, Amanda 0 2 0
  • Kuwait F2, Singles
    Klec, Ivo 12:45 Ortega-Olmedo, Roberto
  • Andria, Italy, Doubles
    Trusendi W / Volante M 0 1 0 Jebavy R / Siljestrom A 0 3 0
  • Cyprus F2, Doubles
    Bortolotti M / Crepaldi E 12:50 Clayton S / Gabb R
  • Turkey F41, Singles
    Rodriguez-Pace, Ricardo 0 1 0 Bellier, Antoine 0 0 0
  • Montevideo, Uruguay, Doubles
    Cuevas M / Cuevas P 13:00 Leite W / Miele A
  • Turkey F41, Doubles
    Heyman C / Lootsma N 13:00 Semrajc J / Weissborn T-S
  • Sousse, Doubles W-C10-TUN-06A
    Oyen S / Partaud M 13:10 Dzalamidze N / Korashvili O
  • Nules, Singles W-C10-ESP-21A
    Ozga, Justine 13:10 De Sutter, Justine
  • Morocco F6, Singles
    Werner, Jean-Marc 13:10 Borsos, Gabor
  • Zawada (near Opole), Singles W...
    Dodin, Oceane 13:10 Vrljic, Ana
  • Zawada (near Opole), Singles W...
    Krejsova, Petra 13:10 Ostapenko, Jelena
  • Kuwait F2, Doubles
    Mitsuhashi J / Nakamura R 13:30 Geerts M / Masur D
  • Egypt F33, Doubles
    Salaba L / Satral J 13:30 Sabry S / Safwat M
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-42A
    Kvatsabaia S / Shakovets C 13:30 Fomina A / Gorgodze E
  • Davis Cup Single Matches
    Tsonga, Jo-Wilfried 14:00 Wawrinka, Stanislas
  • Morocco F6, Doubles
    Baranski P / Wojnar B 14:00 Giner M / Surchenko D
  • Casablanca, Doubles W-C10-MAR-...
    Garcia-Perez G / Parres Azcoitia O 14:00 Foster M / Sabino L
  • Andria, Italy
    Mertl, Jan 14:05 Berankis, Ricardas
  • Turkey F41, Doubles
    Ilkel C / Yurtacan E 14:30 Adanali M / Celikbilek A
  • Tunisia F8, Doubles
    Dubail J / Jankovits Y 14:30 Ribeiro Navarrete S / Vivero Gonzalez P
  • Morocco F6, Doubles
    Mensurado V / Statzberger T 14:40 Ouahab L / Saber M
  • Zawada (near Opole), Doubles W...
    Kalinina A / Shkudun A 14:40 Jegiolka J / Marcinkevica D
  • Davis Cup Single Matches
    Monfils, Gael 15:30 Federer, Roger
  • Nules, Doubles W-C10-ESP-21A
    Nancarrow A / Saez Larra O 15:30 Cavalle-Reimers Y / Schaffner Riera A
  • Colombia F8, Singles
    Zeballos, Federico 15:30 Mena, Facundo
  • Chile F7, Singles
    Sborowitz, Matias 15:30 Ugarte, Benjamin
  • Lima, Peru
    Podlipnik-Castillo, Hans 16:00 Saez, Juan Carlos
  • Tour Finals, Sao Paulo, Brazil...
    Haider-Maurer, Andreas 16:00 Gonzalez, Maximo
  • Lima, Peru, Doubles
    Demoliner M / Maytin R 16:00 Munoz-De La Nava D / Ramirez Hidalgo R
  • Andria, Italy
    Basic, Mirza 16:30 Kravchuk, Konstantin
  • Colombia F8, Singles
    PLA Malfeito, Jaume 17:00 Struvay, Eduardo
  • Chile F7, Doubles
    Saavedra-Corvalan C / Urzua-Rivera R 17:00 Busch J / Vellbach G
  • Chile F7, Singles
    De Gregorio, Nicolas Alejandro 17:00 Agamenone, Franco
  • Andria, Italy
    Berrer, Michael 17:50 Kapas, Andriej
  • Tour Finals, Sao Paulo, Brazil...
    Bolelli, Simone 18:00 Estrella Burgos, Victor
  • Montevideo, Uruguay
    Quinzi, Gianluigi 18:00 Cachin, Pedro
  • USA F32, Singles
    Shane, Justin 18:00 Garza, Daniel
  • USA F32, Singles
    Mclachlan, Ben 18:00 Daciek, Patrick
  • Colombia F8, Doubles
    Mantilla F / Zeballos F 18:30 Martinez M N / Mena F
  • Lima, Peru
    Pella, Guido 19:00 Carballes Baena, Roberto
  • USA F32, Singles
    Tashi, Vullnet 19:00 Shabaz, Michael
  • USA F32, Singles
    Paul, Tommy 19:30 Fournerie, Theo
  • Andria, Italy
    Basilashvili, Nikoloz 20:00 Licciardi, Pietro
  • Montevideo, Uruguay
    Samper-Montana, Jordi 20:00 Dellien, Hugo
  • Lima, Peru
    Podlipnik-Castillo, Hans 20:00 Saez, Juan Carlos
  • Asuncion, Singles W-C50-PAR-01...
    Pivovarova, Anastasia 20:00 Botto, Bianca
  • Tour Finals, Sao Paulo, Brazil...
    Schwartzman, Diego Sebastian 20:00 Souza, Joao Olavo
  • Montevideo, Uruguay
    Cuevas, Pablo 20:30 Jarry, Nicolas
  • Mexico F13, Singles
    Hank, Tigre 20:30 Matthews, Oscar Fabian
  • Mexico F13, Singles
    Dome, Andre 20:30 Giron, Marcos
  • Lima, Peru
    Kubler, Jason 21:00 Londero, Juan Ignacio
  • USA F32, Doubles
    Mclachlan B / Shane J S 21:00 Cash J / Lakat F
  • Asuncion, Singles W-C50-PAR-01...
    Gonzalez, Montserrat 21:30 Molinero, Florencia
  • Asuncion, Doubles W-C50-PAR-01...
    Molinero F / Pigossi L 21:30 Pivovarova A / Tig P M
  • Montevideo, Uruguay
    Molteni, Andres 21:50 Arguello, Facundo
  • Tour Finals, Sao Paulo, Brazil...
    Rola, Blaz 22:00 Clezar, Guilherme
  • Mexico F13, Singles
    King, Darian 22:00 Diaz-Figueroa, Christopher
  • Asuncion, Doubles W-C50-PAR-01...
    Luini S / Perez Rojas G 23:00 Gonzalez M / Sanchez Palau A S
  • Lima, Peru, Doubles
    Galdos S / Pella G 23:30 Alund M / Andreozzi G
  • Montevideo, Uruguay, Doubles
    Jarry N / Lama G 23:30 Behar A / Quinzi G
  • Montevideo, Uruguay, Doubles
    Cuevas M / Cuevas P 23:30 Leite W / Miele A

Ne smetaju mu proteze

Oskar Pistorijus na Igrama u Londonu ulazi u istoriju

Ostali sportovi

Južnoafrički trkač je uz pojedinačnu trku na 400 metara izabran i za štafetu 4x400 metara i biće prvi prvi čovek u istoriji koji je na OI trčao sa protezama

oskar pistorijus, norma za oi, atletika

Južnoafrički atletičar Oskar Pistorijus, kome su amputirane obe potkolenice i trči sa protezama, ipak će učestvovati na Olimpijskim igrama u Londonu, pošto je izabran za štafetu 4x400 metara, a trčaće i pojedinačnu trku u toj dosciplini.

Izvršni direktor OK Južne Afrike Tubi Redi rekao je da je Atletski savez te države odlučio da Pistorijusu dozvoli da trči i pojedinačnu trku, iako u toj disciplini nije ispunio olimpijsku normu. Pistorijus, kome su amputirane obe potkolenice i trči sa protezama, imao je mnogo uspeha na Paraolimpijskim igrama, pošto je 2008. u Pekingu osvojio tri zlatne medalje, a četiri godine ranije u Atini zlato i srebro.

Ovaj 25-godišnjak će tako postati prvi čovek u istoriji koji je na Olimpijskim igrama trčao sa protezama. Pistorijus je imao mnogo uspeha na Paraolimpijskim igrama, pošto je 2008. u Pekingu osvojio tri zlatne medalje, a četiri godine ranije u Atini zlato i srebro.

 

Pratite Sport na Facebooku
i Twitteru
Pratite Stars na Facebooku

Komentari (1)

Pošaljite komentar 

Poslednji komentar

  • CTEBAH

    CTEBAH

    Ovo je borac.

    0 Odgovori 

Najčitanije

osetite zadovoljstvo kuvanja...

Više na stvarukusa.rs

Facebook

Izjava dana

Za Srbiju je veoma važno pitanje prava i položaja nacionalnih manjina i njihova integracija u društvo Maja Gojković predsednica Narodne skupštine

Video na Kuriru

Ostali videi
Prati Kurir na Facebooku!