(VIDEO) ŠAMPIONU MALO IGRAČ VIŠE: Zvezda remizirala protiv Mladosti, meč u senci povrede Plavšića

Šampion na teškom ispitu

Fudbalri Crvene zvezde i lučanske Mladosti remizirali su u poslednjem meču 18. kola Superlige Srbije (2:2), iako su gosti pola drugog poluvremena igrali sa igračem manje.

1 / 4 Foto: Saša Pavlić

Strelci za Zvezdu pred oko tri i po hiljade gledalaca na stadionu "Rajko Mitić" bili su Dušan Andjelković u 35. i Petar Orlandić u 54. minutu, a za Mladost Saša Jovanović u 11. i Vladimir Radivojević u 69.Zvezda je lider na tabeli Super lige posle 18. kola sa 45 bodova, šest bodova više od Vojvodine i Partizana. Mladost ima 32 i na petom je mestu.Mladost je povela posle kontranapada Jovanovića u 11. minutu, a Zvezda je posle toga izbegla da bude deklasirana, pošto je klub iz Lučana imao nekoliko dobrih šansi za ubedljiviju prednost.Promašaje Mladosti iskoristio je Andjelković, koji je u 34. minutu odlično prošao nekoliko igrača sa leve strane u sredinu i savladao golmana gostiju Nemanju Krznarića.Mladost je u 50. minutu ostala sa igračem manje, pošto je Radomir Milosavljević isključen zbog drugog žutog kartona, koji je dobio zbog starta sa dve noge nad Srdjanom Plavšićem. Krilni fudbaler crveno-belih je kolima hitne pomoći iznet sa terena.Zvezda je četiri minuta posle toga preokrenula, golom Orlandića na asistenciju Marka Poletanovića. Ipak, crveno-beli nisu sačuvali prednost, iako su imali igrača više. Gosti su izjednačili u 69. minutu posle odličng kontranapada i realizacije Radivojevića.Fudbaleri Zvezde su do kraja utakmice pokušavali udarcima iz daljine, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze Krznarića, koji je lako branio šutevce domaćih igrača.

Drugo poluvreme

90+7. minut - Kraj utakmice

90 + 2 minut - Pokušaj Donalda Brani golman gostiju

90. minut - Igra se još sedam minuta Toliko će trajati nadoknada

84. minut - Opsada gola Zvezda napada, ali golman i odbrana Mladosti deluju vrlo sigurno

75. minut - Pokušaj AnđelkovićaLopta je otišla pored gola

69. minut - GOOOOOOOOOOOOL 2:2 - Radivojević Nova kontra i gol gostiju sa igračem manje

65. minut - Zvezda posle gola igra smireno Kao da je i motiv gostiju malo splasnuo

60. minut - Svi na stadionu su pod utiskom povrede Plavšića

52. minut - GOOOOOOOOOOOOL 2:1 - Orlandić Zvezda je brzo materijalizovala brojčanu prednost

50. minut - Milosavljević dobija drugi žuti kartonFudbaler Mladost preoštro je startovao na Srđana Plavšića, koji je odmah prevežen u bolnicu

Vatromet iznad severne tribineIznad tribine na kojoj su najvatrenije pristalice Crvene zvezde na startu drugog dela igre nekoliko minuta trajao je vatromet i bakljada

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

42. minut Opet je sve utihnulo Igra se brzo, ali sa mnogo grešaka

35. minut - GOOOOOOOL 1:1 - Anđelković Zvezdin bek je sve uradio sam i doneo timu, dugo čekano izjednačenje

30. minut - Dobar pokušaj PoletanovićaFudbaler Zvezde je šutirao iz daljine, a golman Mladosti je uspeo da odbije loptu u polje

27. minut - Radivojević je mogao boljeFudbaler Mladosti je bio u odličnoj poziciji, ali je katastrofalno šutirao

25. minut - Dve šanse Prvo je pre golom Zvezde strelac gola Jovanović mogao i bolje da reaguje, a samo nekoliko sekundi kasnije na drugoj strani terena Orlandić nije uspeo da ugrozi Krznarića

20. minut - Bez uzbuđenja Zvezda i dalje napada, ali sada nema šasne, kao što je bila ona koju je propustio Orlandić

11. minut - GOOOOOOOOOOOL 0:1 - Jovanović!Sjajan kontranapad Lučanaca i odlična reakcija Aleksandra Jovanovića

7. minut - Velika šansa za Orlandića Cemtarfor Zvezde nije uspeo da prevari golmana Mladosti

5. minut - Zvezda ima inicijativu Gotovo sve vreme lopta je u nogama igrača trenera Miodraga Božovića

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

Minut ćutanja Svi na stadionu rajko Mitić odali su počast stradali fudbalerima Šapekuensea

Crvena zvezda - Mladost Lučani

Stadion: Rajko Mitić

Sudije: Nemanja Petković, Ivica Stojanović, Oliver Petrović.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović - Petković, Fibel, Le Talek, Anđelković - Donald, Račić - Poletanović, Plavšić, Srnić - Orlandić.

MLADOST: Krznarić - Andrić, Milošević, Šatara, Protić - Golubović, Tumbasević, Radivojević - Jovanović, Milosavljević, Bojović.

Sastavi

Aktuelni lider šampionata odmeriće snage sa ekipom koja se nalazi u dobroj formi i koja će sigurno pokušati da napravi veliko iznenađenje.

Crveno-beli su tokom ove sezone na sedamnaest odigranih susreta ostvarili čak četrnaest pobeda u susretima sa ekipama Metalca (3:1), Mladosti (4:2), Voždovca (3:0), Radničkog (3:0), Radnika (5:0), Novog Pazara (4:1), OFK Bačka (2:0), Vojvodine (4:1), Javor Matisa (4:2), Čukaričkog (3:1), Rada (2:1), Borca (1:0), Napretka (1:0) i u prethodnom kolu Metalca (2:1). Nerešenim rezultatom završeni su dueli sa ekipama Napretka (2:2) i Spartaka (1:1), dok je jedini poraz ekipa Miodraga Božovića doživela u 152.večitom derbiju od ekipe Partizana (0:1). Sa 44 osvojena boda crveno-beli trenutno zauzimaju prvo mesto na tabeli Super lige Srbije, uz šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan i trećeplasiranu Vojvodinu. Lučanci su od starta sezone igrali sa dosta oscilacija, ali su uspeli da ostvare čak deset prvenstvenih pobeda i obezbede dosta visok plasman. Trijumfe su zabeležili u duelima sa ekipama Rada (2:1), Borca (1:0), Napretka (1:0), Radnika (2:0), Novog Pazara (2:1), OFK Bačka (1:0), Vojvodine (2:0), Čukaričkog (2:0), Rada (2:1) i u prethodnom kolu Borca (3:0). Poraze su pretrpeli u duelima sa ekipama Crvene zvezde (2:4), Metalca (0:2), Voždovca (0:1), Radničkog (0:2), Partizana (1:3) i Spartaka (0:1). Jedini remi zabeležili su u duelu sa ekipom Javor Matisa (1:1). Ekipa Mladosti sa 31 osvojenim bodom trenutno zauzima odlično 5.mesto na superligaškoj tabeli, sa istim bodovnim saldom koji ima i četvrtoplasirani Napredak.

Dva tima su već odigrala jedan susret tokom aktuelne sezone, a uspešnija je bila ekipa Crvene zvezde koja je u Lučanima slavila rezultatom 2:4(1:3). Oba pogotka za domaći tim postigao je tom prilikom Saša Jovanović, dok su strelci za crveno-bele bili Ugo Vijeira (dva pogotka), Zoran Rendulić i Marko Poletanović. Ako posmatramo rezultate prethodnih 17 međusobnih susreta u domaćim takmičenjima (u periodu 1996-2016) Beograđani su bili daleko uspešniji sa čak 13 pobeda, uz 3 remija i samo jedan poraz. Jedini poraz crveno-beli su pretrpeli još u sezoni 1996/97 u Lučanima, a rezultat je bio 1:0 za ekipu Mladosti. Jedini remi na mečevima odigranim na stadionu ''Rajko Mitić'' Lučanci su izborili još u sezoni 2007/08, a rezultat je bio 2:2.

Domaćini u ovaj meč ulaze sa željom da zabeleže još jednu pobedu i tako stignu korak bliže ostvarenju cilja da do kraja polusezone ostvare maksimalan učinak. O tome je na vanrednoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba crveno-belih Miodrag Grof Božović koji je istakao da je Mladost u odličnoj formi i da najveća opasnost preti od nekolicine brzih i nepredvidivih igrača:

’’Mladost je ekipa koja je u dobroj formi, u poslednje vreme beleže uglavnom pobede, imaju dosta iskusnih igrača i trenera koji sigurno najbolje poznaje domaću ligu i koji zna da igra na rezultat. Zbog svega toga nam neće biti lako. Mladost ima nekoliko vrlo brzih i nepredvidivih igrača kao što su Radivojević, Jovanović, Odita i Bojović koji se često upisuje u listu strelaca u poslednje vreme. Moraćemo dosta da se potrudimo kako bismo pobedili, ali nadam se da ćemo zabeležiti nova tri boda i polako privesti kraju ovo prvenstvo koje se odužilo.’’

Trener Božović se potom osvrnuo i na činjenicu da je njegov tim u poslednjih pet kola do pobeda stizao golovima u drugom poluvremenu:

’’Nemamo sreće da otvorimo utakmicu brzo. Imali smo i u Milanovcu nekoliko situacija gde je trebalo bolje da odreagujemo i postignemo gol mnogo ranije. Bilo bi dobro da se to ovaj put promeni, ali nije bitno kada ćemo dati gol, već samo da na kraju izađemo kao pobednici.’’

On je potom govorio i o trenutnoj kadrovskoj situaciji koja je izuzetno nepovoljna istakavši da neće moći da računa na veći broj igrača:

’’Ruiz je povređen, ali mislim da ga to neće mnogo vremenski udaljiti od ekipe. O Kangi nemam nikakve vesti, ponekad na Inastagramu vidim gde se nalazi i to je sve. Rendulić je operisao meniskus, a Lukoviću je i dalje povređena ruka. U suštini, neko je povređen, a neko uvređen. Imamo dosta igrača i pored svih kadrovskih problema verujem da ćemo ovo izdržati do kraja. Sada forsiramo mlađe igrače i nadam se da će sve biti kako treba.’’

U taboru gostiju svi priželjkuju veliko iznenađenje i najbolji mogući finiš veoma uspešne polusezone u kojoj su stigli do deobe četvrtog mesta sa ekipom Napretka. O tome je u svojoj izjavi za medije govorio i šef stručnog štaba lučanskog superligaša Nenad Milovanović koji je istakao da je Crvena zvezda ipak apsolutni favorit:

’’Uvek sam optimista, ali realan. Zvezda je apsolutni favorit. Kolega Božovića je odlično uklopio starosedeoce, mlade snage i strance. Prednost crveno-belih je kvalitet igrača, podređivanje kolektivu, domaći teren. Mi smo rasterećeni, podstrek nam je igranje na najvećem stadionu pred velikim brojem navijača, menadžera i televizijskim auditorijumom. Na sastanku sam igračima poručio da je meč sa Zvezdom njihov. Da uđu rasterećeno, igraju bez kompleksa, sprovedu taktičke zamisli na najbolji način. Moramo da sputamo dobra prestrojavanja iz presinga u završnicu i obratimo pažnju na kretanja bez lopte. Ako osujetimo centralni deo terana, imamo pravo na nadu.’’