(VIDEO) LIGA EVROPE: Bešiktaš, Selta i Genk izborili četvrtfinale!

Čekaju se ostalih pet mečeva

Fudbaleri Bešiktaša, Genka i Selte plasirali su se u četvrtfinale Lige Evropa, posle prvih revanš mečeva osmine finala.

Bešiktaš i Selta su zabeležili pobede, dok je Genku bio dovoljan i remi.

Bešiktaš je kod kuće pobedio Olimpijakos sa 4:1, iako je od 39. minuta imao igrača manje. Turska ekipa je u tom trenutku vodila 2:1.

Prvi meč završen je 1:1, a Bešiktaš je večeras poveo u 10. minutu golom Vensana Abubakara, a Rajan Babel povisio je na 2:0 u 22. Tarik Elijunusi smanjio je na 2:1 u 31, da bi osam minuta kasnije Abubakar dobio crveni jer je udario protivničkog igrača glavom u lice.

U drugom poluvremenu se nije mnogo toga dešavalo do 75. minuta, kada je Babel povisio na 3:1, da bi u 84. Dženk Tosun postavio konačan rezultat.

Genk je u prvom meču pobedio 5:2, tako da mu je za prolazak dalje bio dovoljan miroljubivi remi od 1:1. Selta je u prvom meču pobedila Krasnodar 2:1, a danas je u gostima pobedila 2:0 golovima u drugom poluvremenu.