(VIDEO) BARSELONA DRŽI KORAK ZA REALOM: Šest golova, crveni karton i dva pogotka Mesija

Valensija pala na Nou kampu

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Valensiju sa 4:2 u utakmici 28. kola Primere.

Barselona je druga na tabeli sa 63 boda, ima dva boda manje od prvoplasiranog Reala, ali i meč više. Valensija je na 14. poziciji sa 30 bodova.

Valensija je povela u 29. minutu golom Elijakima Mangale, ali je samo šest minuta kasnije izjednačio Luis Suares na asistenciju Nejmara.

Mangala je u 44. minutu zaradio crveni karton i poklonio Barseloni jedanaesterac koji je realizovao Lionel Mesi minut kasnije.

Munir El Hadadi je u 46. minutu doneo izjednačenje Valensiji posle dobrog kontranapada, ali gostujuća ekipa u drugom poluvremenu nije bila opasna.

Barselona je iskoristila brojčanu prednost i golovima Mesija u 52. i Andrea Gomeša u 89. minutu slavila sa 4:2.