(KURIR TV) 2 PENALA, 2 GOLA: Crvena zvezda ispustila pobedu u Kazahstanu u 93. minutu

Crveno-beli poveli pa stali

Fudbaleri Irtiša i Crvene zvezde igrali su 1:1 (0:0) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Gol za crveno-bele postigao je Ričmond Boaći u 51. minutu iz penala. Irtiš je izjednačio u 93. minutu preko Stefana Živkovića iz penala.

Revanš meč biće odigran 20. jula u Beogradu.

Crvena zvezda je bila bolji rival od početka od meča, ali je na kraju ispustila pobedu u samom finišu utakmice. Kanga je imao nekoliko prilika u prvom poluvremenu, ali ih nije iskoristio. I domaći su pripretili nekoliko puta, ali je Manojlović bio siguran.

Zvezda je povela u 51. minutu. Maslać je oborio Kangu u šesnaestercu Irtiša, a sudija je pokazao na belu tačku. Boaći je bio siguran sa 11 metara za radost nekoliko desetina navijača Zvezde u Pavlodaru.

Crvena zvezda je bila bolji rival i u drugom poluvremenu, a primila je gol u 93. minutu. Dušan Anđelković je neshvatljivo igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Živković. Utakmica je igrana pred oko osam hiljada ljudi na centralnom stadionu u Pavlodaru, od čega je bilo nekoliko desetina navijača Crvene zvezde.

Žreb za treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope biće održan 14. jula u Nionu.

TOK MEČA II poluvreme 94. minut - Kraj utakmice Irtiš i Crvena zvezda igrali su 1:1

90+3. minut - Irtiš stiže do izjednačenja Živković postiže gol za Irtiš.

90+2. minut - Penal za domaći tim Sudija je pokazao na belu tačku, pošto je Dušan Anđelković igrao rukom u svom šesnaestercu

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta 85. minut - Crveno-beli mirno meč privode kraju 75. minut - Crvena zvezda održava vođstvo Fudbaleri Crvene zvezde održavaju vođstvo. Igra se odvija uglavnom na sredini terena

64. minut - Milijaš ušao u igru Izmena u ekipi Crvene zvezde. Milijaš je ušao u igru umesto Kange 60. minut - Ponovo šansa za Kangu Kanga šutira sa više od 25 metara, a siguran je golman domaćeg tima

51. minut - Crvena zvezda vodi 1:0! Boaći je siguran sa penala. Crvena zvezda vodi 1:0!

50. minut - Penal za Zvezdu Maslać je oborio Kangu, a rumunski sudija je pokazao na penal. 46. minut - Počelo je drugo poluvreme

I poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena Posle prvih 45 minuta nema golova u Pavlodaru 38. minut - Nova opasna akcija ispred gola Irtiša Dobar prodor Srnića, koji je centrirao u šesnaesterac domaćeg tima, ali je dobro intervenisala odbrana Irtiša 32. minut - Žuti karton za Stojkovića Stojković dobija žuti karton posle grubog starta nad jednim igračem domaćeg tima 19. minut - Kakva šansa za Kangu Velika šansa za Crvenu zvezdu. Boaći je prosledio loptu za Kangu, koji je šutirao visoko preko prečke

17. minut - Nova odbrana Manojlovića Golman Crvene zvezde zaustavlja udarac Kalinina 10. minut - Manojlović odličan na golu Šansa za domaći tim, a Manojlović izbacuje loptu u korner

6. minut - Prva šansa za Zvezdu Crvena zvezda je imala prvu šansu na utakmici. Crveno-beli imaju inicijativu na startu utakmice, a Kanga je iz izgledne šanse loše šutirao

1. minut - Utakmica je počela

15:30 - ​​​Ulaznice za utakmicu do četiri evra Ulaznice se prodaju po 1,3 do četiri evra. Autobus sa novinarima i navijačima Crvene zvezde, uz policijsku pratnju, ispraćen je od hotela do stadiona Iritiša. Oko 30 navijača Zvezde u Pavlodaru nije pravilo incidente, ali ih je i pored toga policija ispratila do stadiona.

15.00 – Poznati su sastavi obe ekipe:

Irtiš: Lorija, Kislicin, Maslać, Stamenković, Dautov, Živković, Fonseko, Geterijev, Antonio, Kalinin, Bugaev. Crvena zvezda: Manojlović, Stojković, Savić, Le Talek, Anđelković, Jovičić, Donald, Rikardinjo, Kanga, Srnić, Boaći.

Crvena zvezda je u prvom kolu kvalifikacija eliminisala Florijanu sa Malte, dok je Irtiš eliminisao ekipu Dunav Ruse iz Bugarske.