(VIDEO) LUDNICA NA STARTU LIGE ŠAMPIONA: Čak 28 golova, Mesi rešio derbi s Juventusom, Živković asistent

A TEK JE PRVO VEČE

Počelo je! Utakmicama prvog kola u grupama A, B, C i D startovala je nova sezona Lige šampiona.

Prvo veče elitnog evropskog takmičenja bilo je ludo. Na osam utakmica postignuto je čak 28 golova!

Centralna figura večeri bio je Lionel Mesi, koji je u trijumfu Barselone nad Juventusom od 3:0 (1:0) postigao dva gola i učestvovao u akciji kod pogotka Ivana Rakitića. Prethodno, pogodio je stativu...

Na ovaj način Barselona se, makar donekle, revanširala Juventusu za neuspeh u četvrtfinalu prošlosezonske Lige šampiona.

"Stara dama" je delovala ozbiljno na terenu "Nou Kampa" u prvom poluvremenu, ali je gol Mesija u poslednjim trenucima tog dela igre očigledno "razbio" Juventus, jer u nastavku šampion Italije nije ličio na sebe. A to Barsa ne prašta.

Bio je to meč Grupe D u kojoj je Sporting kao gost u Pireju pobedio 3:2. Portugalci su već na poluvremenu imali ogromnu prednost 3:0, a Pardo je u poslednjim minutima utakmice sa dva gola ublažio neuspeh crveno-belih.

Doskorašnji napadač Partizana Uroš Đurđević igrao je za Olimpijakos kao starter, do 62. minuta.

Andrija Živković je zabeležio asistenciju kod gola Seferovića u 51. minutu, ali je Benfika u Lisabonu izgubila od CSKA. Rusi su napravili preokret i trijumfovali 2:1 na premijeri u Grupi A.

U istoj grupi Mančester junajted nije imao problema sa Bazelom (3:0). Za ekipu Žoze Murinja ceo meč odigrao je Nemanja Matić, dok je kapiten Pol Pogba već u 19. minutu napustio teren zbog povrede.

Bajern je lako savladao Anderleht 3:0 u Grupi B. Kada su Bavarci u 11. minutu poveli golom Levandovskog iz penala, a pritom su gosti ostali sa igračem manje, jer je isključen Kums, bilo je jasno da od iznenađenja na "Alijanc areni" nema ništa.

U timu Anderlehta bio je Uroš Spajić.

PSŽ se popeo na vrh Grupe B jer je deklasirao Seltik u Glazgovu - 5:0. Napadački trio Kavani, Nejmar, Mbape bio je nemilosrdan!

U Grupi C Čelsi je razmontirao debitanta u Ligi šampiona Karabag (6:0), dok su Roma i Atletiko Madrid odigrali bez golova u meču koji su vodile srpske sudije na čelu sa Mažićem.

KRAJ!

90+3. minut - OLIMPIJAKOS - SPORTING 2:3 - PARDO!

90+1. minut - BAJERN - ANDERLEHT 3:0 - KIMIH!

90. minut - OLIMPIJAKOS - SPORTING 1:3 - PARDO!

85. minut - SELTIK - PSŽ 0:5 - LAVANI!

84. minut - MANČESTER JUNAJTED - BAZEL 3:0 - RAŠFORD!

83. minut - SELTIK - PSŽ 0:4 - LUSTIG AUTOGOL!

82. minut - ČELSI - KARABAG 6:0 - BATŠUAJI!

76. minut - ČELSI - KARABAG 5:0 - BATŠUAJI!

72. minut - ČELSI - KARABAG 4:0 - BAKAJOKO!

71. minut - BENFIKA - CSKA 1:2 - ŽAMALETDINOV!

69. minut - BARSELONA - JUVENTUS 3:0 - MESI!

65. minut - BAJERN - ANDERLEHT 2:0 - ALKANTARA!

63. minut - BENFIKA - CSKA 1:1 - VITINJO iz PENALA!

56. minut - BARSELONA - JUVENTUS 2:0 - RAKITIĆ! Golu je prethodila akcija Mesija.

55. minut - ČELSI - KARABAG 3:0 - ASPILIKUETA!

53. minut - MANČESTER JUNAJTED - BAZEL 2:0 - LUKAKU!

52. minut - STATIVA MESIJA! Juventus je imao sreće...

51. minut - BENFIKA - CSKA 1:0 - SEFEROVIĆ! ASISTENCIJA ŽIVKOVIĆA!

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45. minut - BARSELONA - JUVENTUS 1:0 - MESI!

43. minut - OLIMPIJAKOS - SPORTING 0:3 - FERNANDEZ!

40. minut - SELTIK - PSŽ 0:3 - KAVANI iz PENALA!

35. minut - MANČESTER JUNAJTED - BAZEL 1:0 - FELAINI!

34. minut - SELTIK - PSŽ 0:2 - MBAPE!

30. minut - ČELSI - KARABAG 2:0 - ZAPAKOSTA! GOLČINA!

19. minut - SELTIK - PSŽ 0:1 - NEJMAR!

13. minut - OLIMPIJAKOS - SPORTING 0:2 - MARTINS!

11. minut - BAJERN - ANDERLEHT 1:0 - LEVANDOVSKI iz PENALA!

10. minut - Penal za Bajern! Sumnjivo! Da li je Kums faulirao Levandovskog van kaznenog prostora?! U svakom slučaju, igrač Anderlehta je isključen!

5. minut - ČELSI - KARABAG 1:0 - PEDRO!

2. minut - OLIMPIJAKOS - SPORTING 0:1 - DUMBIJA!

20:35 - Mažić u Rimu

Srpska sudijska ekipa predvođena Miloradom Mažićem deliće pravdu u Rimu na meču Roma - Atletiko Madrid.

19:45 - Đurđević, Živković, Kolarov, Spajić i Matić starteri

Petorica srpskih internacionalaca su večeras starteri, i to Uroš Đurđević u Olimpijakosu, Andrija Živković u Benfiki, Aleksandar Kolarov u Romi, Uroš Spajić u Anderlehtu i Nemanja Matić u Mančester junjatedu.

19:40 - Derbi starih znanaca na Nou Kampu

Derbi prvog kola igraju Barselona i Juventus. Ova dva velikana često su se sastajala prethodnih sezona. Barsa je u finalu Lige šampiona 2015. pobedila 3:1, a Juve je bio uspešniji prošle sezone kada je preko Mesija i drugova stigao do polufinala (3:0, 0:0).

19:30 - Real brani titulu

Titulu prvaka Evrope brani Real Madrid. "Kralj" je dvostruki uzastopni osvajač Lige šampiona, a u finalu prošle sezone u Kardifu je ubedljivo savladao Juventus 4:1.

Ekipa Zinedina Zidana će pokušati da veže tri titule, što je do sada uspelo samo Bajernu, koji je bio najbolji u sezonama 1973/74, 1974/75 i 1975/76.