(VIDEO) ZVEZDA RUTINSKI PRESKOČILA MORAVU: Crveno-beli sa pola gasa u Čačku savladali Borac

lider prvenstva lako do bodova

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Borac u Čačku 2:0 (1:0) u zaostaloj utakmici šestog kola Superlige Srbije.

Golove za crveno-bele postigli su Nemanja Milić u 35. i Ričmond Boaći u 75. minutu.

Zvezda je prva na tabeli domaćeg šampionata sa 25 bodova, ima tri boda više od drugoplasirane Vojvodine, ali i meč manje. Čačanska ekipa je poslednja sa četiri osvojena boda.

Ekipa trenera Vladana Milojevića je na današnjem meču u Čačku od prvog do poslednjeg minuta bila bolji rival na terenu, napadala je i stvarala šanse, dok je domaća ekipa bila okrenuta odbrani i retko je prelazila centar. Zvezda je povela

Drugo poluvreme

90+2. minut - Kraj utakmice

85. minut - Zvezda je i dalje pred golom Gosti bez mnogo muke dolaze do i u kazneni prostor Borca, ali nema promene rezultata

77. minut - Solidna šansa za Luuku Ilića Na kraju dobra intervencija golmana Borca

74. minut GOOOOOOOL 0:2 Boaći Dobar centaršut Gobeljića, Boaći je sjajnom reakcijom pretvorio u gol

70. minut - Solidna prilika za Borac Šut domaćih ipak nije ugrozio Kahrimana

60. minut - Nesebičnost Pešića Boaći je proigrao Pešića koji je krenuo ka golu. kada je ušao u kazneni prostor želeo je da vrati pas ka saigraču, ali je odbrana Borca intervenisala

56. minut - Pokušaj Gobeljića Lopta odlazi iznad gola Borca

52. minut - Dobra akcija Zvezde Boaćiju pre šuta beži lopta, teren je veoma klizav

46. minut - Utakmica je nastavljena Na startu nastavka meča, počela je kiša

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

39. minut - Zicer za Boaćija Ali nema promene rezultata

35 minut GOOOOOOOOOOL 0:1 Milić

Milić je našao Baoćija, nastavio svoju kretnju u prazan prostor, a zatim je zatresao mreću Borca

31. minut - Zicer za Pešića Ali lopta ni ovoga puta ne ide u okvir gola Borca

28. minut - Još jednom Milijaš Iako je šutirao levom nogom lopta je otišla preko gola

22. minut - Borac pokušava kontrama Čim domaći osvoje loptu pokušavaju da proigraju isturenog Kneževića

19. minut - Dobra akcija i šansa za Rodića Ipak fudbaleru Zvezde je u odsudnom momentu izmakla lopta

14. minut - Dobra prilika za Milića Krstičić je uspeo da stigne loptu i u kaznenom prostoru nađe Milića. Ovaj je bio sam na nekoliko metara od gola, ali je njegov udarac završio kraj stative.

10. minut - Milijaš je probao Bio je to slobodan udarac iskosa sa desne strane. Iskusni fudbaler šutirao je na gol, ali nije iznenadio golmana domaćih

5. minut - Igra se između dva šensesterca Zvezda ima posed lopte više je na polovini rivala, ali za sada nema prilika za gol

1. minut - Utakmica je počela Sa centra je krenuo domaći tim

Prvo poluvreme

BORAC - CRVENA ZVEZDA

Stadion: Kraj Morave

Sudija: Majo Vujović

BORAC: Bajić - Čađenović, Obradović, Kostić, Kuljević, Propadalo, Dupovac, Jovanović, Stamenić, Knežević, Otašević.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman - Gobeljić, Savić, Frimpong, Rodić - Račić, Krstičić, Milijaš, Milić - Pešić, Boaći.

Sastavi

Ekipa Borca je na startu sezone vezala šest poraza, dva na svom terenu od Spartaka (0:4) i Vojvodine (0:2), a četiri na gostovanjima u duelima sa ekipama Javor Matisa (1:0), Voždovca (2:1), Napretka (3:1) i Mladosti (4:1). Negativnu seriju prekinuli su nerešenim rezultatom na svom stadionu u duelu sa ekipom Zemuna (0:0) i tako stigli do prvog ovosezonskog boda. Usledio je zatim poraz u Nišu od ekipe Radničkog (1:0), a onda u prethodnom kolu i prva ovosezonska pobeda u duelu sa ekipom Rada (3:1) na svom stadionu. Ekipa Crvene zvezde je do sada odigrala osam susreta i zabeležila sedam pobeda i jedan remi. Prvo su na svom terenu savladali niški Radnički (3:0), zatim i ekipe Rada na Banjici (0:2), Čukaričkog na svom stadionu (3:0), Ranika u Surdulici (0:5) i OFK Bačka na svom stadionu (3:1). Seriju je prekinuo remi na stadionu ’’Rajko Mitić’’ u ’’večitom derbiju’’ sa ekipom Partizana (0:0), da bi potom crveno-beli u Ivanjici uspeli da savladaju domaći Javor Matis (0:2) i na Dušanovcu ekipu Voždovca (0:2). Treba reći da je pored duela sa Borcem odložen bio i njihov susret sa ekipom subotičkog Spartaka.

Današnji rivali su tokom prethodne sezone odigrali dva međusobna susreta, a oba su yavršena pobedom crveno-belih. Prvi meč odigran je tokom jesenjeg dela u Čačku, a Beograđani su trijumfovali rezultatom 0:1(0:0). Jedini pogodak na utakmici postigao je tom prilikom Predrag Sikimić. Drugi meč je odigran tokom prolećnog dela sezone na stadionu ’’Rajko Mitić’’, a ekipa Crvene zvezde je slavila rezultatom 2:0(1:0). Strelci za domaći tim bili su tom prilikom Gelor Kanga (penal) i Ričmond Boaći. Ako posmatramo rezultate prethodnih 36 međusobnih susreta u domaćim takmičenjima (u periodu 1996-2017) crveno-beli su bili daleko uspešniji sa 26 pobeda, uz 5 remija i 5 poraza.

U taboru domaćina sve je spremno za duel sa velikim rivalom, a atmosfera je sve bolja nakon prvih osvojenih bodova i sve boljih igara koje ’’zebre’’ pružaju. O tome je na konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba čačanskog tima Igor Spasić koji je tom prilikom istakao da je to utakmica u kojoj njegov tim nema šta da izgubi, a može mnogo da dobije:

’’Pred nama je najteža, ali u isto vreme i najlakša utakmica. U goste nam dolazi lider na tabeli i tim koji trenutno igra najbolji fudbal u Srbiji. Pored toga Crvena zvezda ove sezone sjajno igra i u Evropi, pa je zaista izlišno govoriti o tome ko je favorit. Mi ih dočekujemo u dobroj atmosferi, posle prve prvenstvene pobede nad Radom. To je utakmica u kojoj ne treba tražiti dodatni motiv, to je utakmica zbog koje svi radimo i treniramo. Mislim da imamo snage da se koliko toliko ravnopravno suprostavimo rivalu, koga itekako respektujemo. Jednostavno, mi sutra nemamo šta da izgubimo, samo možemo mnogo da dobijemo. Nadam se da ćemo dati doprinos fudbalskom spektaklu, jer svi sa pravom očekujemo dosta navijača i pravi fudbalski ambijent. Nemamo kadrovskih problema i želimo da nastavimo sa serijom sve boljih igara koje objektivno pružamo u poslednje vreme.’’

Gosti u ovaj meč ulaze sa velikim oprezom, bez obzira na ulogu favorita, pre svega zbog paklenog ritma utakmica i potrebe da se neki igrači odmore. O tome je na konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba crveno-belih Vladan Milojević koji je istakao da je Borac kasno formirao tim, ali da je on ipak dobro ’’upakovan’’:

’’Utakmice dolaze i prolaze jako brzo. Moramo na to da se priviknemo. Idemo na megdan jednoj ekipi koja u poslednje vreme igra dobro. I u Nišu su igrali dobro, iako su ostali bez bodova. Oni su možda malo kasnili sa prelaznim rokom, ali dobra su ekipa, ’’upakovana’’. Čačak je fudbalski grad i verujem da su i oni motivisani, jer su pobedili poslednju utakmicu i dobili su na samopouzdanju. Mi, sa druge strane, uvek imamo svoj cilj koji nećemo menjati i koji ne želimo da menjamo. Meni je trenutno najbitnije da vidim kakva je situacija sa igračima. Nisam još siguran na koje ću igrače moći da računam, to ću znati posle današnjeg treninga. Potreban je odmor, ali to je profesionalizam koji je surov. Rekao sam i ranije da Zvezda pripada toj grupi klubova koji moraju da imaju ovakav ritam, i mi to moramo da iznesemo. Imamo igrače koji su umorni, neki plaćaju danak tome što nisu prošli pripreme ili su kasnili na njih. Nemamo mnogo vremena za odmor, ali to je tako i nemamo razlog da žalimo. Videću ko je najspremniji i najorniji, a često ćemo morati da igramo i preko bola i umora. Zadovoljan sam dužinom klupe. Svi momci dobro rade, treniraju, vredni su i zaslužuju svoju šansu. Biće mnogo rotacija, iako ja kao i svaki trener ne volim ekstremno mnogo rotacija. Ali, ponekad ste primorani na njih. Ko god da bude igrao, kojih god jedanaest, to su najbolji igrači u tom trenutku.’’

Kurir sport, Foto: crvenazvezdafk.com