(VIDEO) OBAVEZNO POGLEDAJTE: Neverovatan gol Vijeire za Jokohamu u 120. minutu

Mađioničar Ugo

Bivši fudbaler Crvene zvezde Ugo Vijeira nastavio je da oduševljava publiku u Japanu.

Portugalac je postigao tri gola u pobedi nad Sanfreće Hirošimom (3:2) u Carskom kupu, a treći je pravo remek delo. Em, što je postignut u 120. minutu, em što je uhvatio golmana na krivoj nozi... To je pogodak o kojem će se još dugo pričati.

Dok su svi iščekivali poslednji sudijski zvižuk i penale, Ugo Vijeira se šunjao oko protivničke odbrane. Jednu nasumice ispucanu loptu Portugalac je primio na protivničkoj polovini uz desnu aut-liniju. Jedva je smirio loptu uz korner zastavicu, krenuo nekoliko koraka i onda iz mrtvog ugla poslao šut sa izlaznim efeom u bliži ugao iznenađenog golmana gostiju.

Pre toga, Vijeira je uspešno realizovao penal pri vođstvu gostiju od 2:0 u 55. minutu, da bi doneo produžetak Marinosima u 87. minutu.

Portugalski mediji svog zemljaka porede sa legendarnim Ferencom Puškašom koji je davao slične golove i ponosno ističu da je u svim takmičenjima u Japanu postigao 15 golova.