ROMA SIGURNA PROTIV UDINEZEA: Džeko blistao, Kolarov izašao u 74. minutu

MOGLO I UBEDLJIVIJE

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu ekipu Udinezea sa 3:1 u utakmici šestog kola italijanske Serije A.

Roma je pitanje pobednika na meču rešila posle prvih 45 minuta kada je i postigla dva tri gola.

Edin Džeko je bio strelac u 12. minutu, na asistenciju Naingolana, a potom je Stefan El Šaravi dva puta pogodio mrežu gostujuće ekipe. Prvo u 30. minutu, posle asistencije Džeka, a potom i u 45.

Roma je mogla i ubedljivije da slavi, ali je Dijego Peroti u 89. minutu iz penala pogodio stativu.

Umesto toga, Udineze je stigao do utešnog gola, koji je u minut kasnije postigao Jens Larsen.

Roma je, posle treće uzastopne pobede, treća na tabeli sa 12 bodova, dok je Udineze na 16. mestu sa samo tri osvojena boda.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov je bio u timu Rome sve do 74. minuta. Ovo je prva utakmica u Seriji A na kojoj Kolarov nije odigrao svih 90 minuta.

Fudbaleri Rome u narednom kolu gostuju Milanu, a Udineze dočekuje Sampdoriju.