(KURIR TV) MOĆNA ZVEZDA PROJEKTILOM BOAĆIJA POKORILA KELN: Crveno-beli na krilima Delija pobedili u Nemačkoj

OSVETA POSLE 28 GODINA

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Keln na "Rajn Energi" stadionu 1:0 u utakmici drugog kola Grupe H Lige Evrope.

Specijalni izveštač Kurira iz Kelna Aleksandar Radonić.

Jedini gol postigao je Ričmond Boaći u 30. minutu.

U isto vreme Arsenal je slavio u Belorusiji protiv BATE Borisova (4:2), pa tabela Grupe H izgleda ovako: Arsenal 6, Crvena zvezda 4, BATE 1, Keln 0.

Tim Vladan Milojevića delovao je moćno u prvom poluvremenu. Od starta je stavio "jarčevima" do znanja da je došao po pobedu. Već u uvodnim minutima Zvezda je stvorila veliku šansu, ali je Gelor Kanga, kada je izašao sam pred golmana Horna, tukao pored gola.

Crveno-beli su sve vreme kontrolisali dešavanja na terenu, a onda je posle pola sata igre Boaći opalio sa 20-ak metara i zario loptu mrežu, izazivajući delirijum na delu tribinama na kome su bile smeštene "Delije".

Navijači su zaista davali energiju s tribina srpskom predstavniku u Ligi Evrope, međutim, u drugom poluvremenu slika se promenila. Keln je preuzeo inicijativu i diktirao ritam. Bivši fudbaler Partizana Miloš Jojić je dva puta tresao stativu gola Milana Borjana, a Bitenkur još jednom.

Ipak, Zvezda je uspela da se odbrani i zabeleži veliku pobedu.

1 / 7 Foto: EPA / Sasha Steinbach

Crveno-beli su ostvarili prvu pobedu u grupnoj fazi evropskog takmičenja posle 12 godina, a ujedno se na neki način "osvetili" Kelnu za neuspeh iz 1989.

Podsetimo, Zvezda je prethodno slavila u Ligi Evrope 2005. protiv Rome na "Marakani" (3:0).

Navijačima crveno-belih Keln je ostao u neprijatnom sećanju, jer je 1989. izbacio Zvezdu iz Evrope iako je u Beogradu bilo 2:0. "Jarčevi" su u revanšu pobedili čak sa 3:0.

Zvezda u trećem kolu dočekuje Arsenal 19. oktobra, a istog dana Keln gostuje BATE Borisovu.

78. minut - Poslednja promena i kod gostiju - Račić umesto Krstičića.

77. minut - Raušu niko nije izašao u blok, ali srećom po Zvezdu, tukao je preko gola.

76. minut - Poslednja izmena kod domaćina - Klemens umesto Olkovskog.

74. minut - STATIVA! Treći put "jarčevi" pogađaju stativu Zvezdinog gola. Ovaj put učinio je to Bitenkur sa dva, tri metra.

72. minut - Keln i dalje ima inicijativu, ali osim dve pogođene stative Jojića, domaćin nije bio blizu izjednačenja.

67. minut - STATIVA! PONOVO JOJIĆ! Srpski internacionalac drugi put pogađa okrvir Zvezdinog gola, ovaj put udarcem sa više od 20 metara.

63. minut - Prva izmena kod Zvezde. Boaći se požalio na povredu, pa je trener Milojević na teren poslao Pešića.

62. minut - Keln se uozbiljio u drugom poluvremenu. "Jarčevi" sada imaju više loptu u posedu.

58. minut - STATIVA! Jojić je išao sam ka golmanu Borjanu, šutirao je i - pogodio stativu! Najbolja prilika za domaćina.

56. minut - Ponovo grmi pesma "Delija", koje osećaju da je sad najpotrebnija energija s tribina njihovim ljubimcima.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Trener Kelna Peter Šteger izvršio je dvostruku izmenu, izveo je Merea i Žirasija, a uvekao Bitenkura i Osaka.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA...

44. minut - ŠANSA za KELN! Prva pretnja domaćina, Jojić je imao otvoren šut, ali je loptu poslao pored gola.

36. minut - Snažan šut Srnića sa skoro 30 metara, za malo preko gola.

BAKLJADA DELIJA!

30. minut - GOOOLLLL - ZVEZDA VODI 1:0! MAJSTORIJA BOAĆIJA!

26. minut - Stojković je dobro centrirao, ali je Boaći glavom poslao loptu pored gola.

21. minut - Pokušao je Kanga, u svom stilu, udarcem sa 20-ak metara, ali neprecizno.

19. minut - Stadionom odzvanja pesma "Delija"...

18. minut - Zvezda je bolja, ne dozvoljava rivalu da joj zapreti.

8. minut - Još jedan opasan napad Zvezde. Radonjić je probio po levoj strani, ušao u kazneni prostor Kelna, ali onda dao loš pas, direktno u noge domaćem igraču.

5. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Kanga je izašao sam pred golmana Horna, obišao ga, ali onda šutirao pored gola.

1. minut - Utakmica je počela...

18:05 - SASTAVI:

Roviti golman Milan Borjan je stegao zube i stajaće večeras pred golom Zvezde. Trener Vladan Milojević, međutim, nije mogao da računa na povređene Milana Rodića i Vujadina Savića, čija mesta su zauzeli Marko Gobeljić i Srđan Babić. Rodić je otputovao sa ekipom u Keln, ali nema ga ni na klupi.

Za domaćina od prvog minuta igraće bivši igrač Partizana Miloš Jojić.

KELN: Horn - Hajnc, Sorensen, Mere - Rauš, Olkovski, Ozkan, Leman, Jojić - Žirasi, Kordoba.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Le Talek, Babić, Gobeljić - Donald, Krstičić - Srnić, Kanga, Radonjić - Boaći.

15:47 - Pogledajte korteo Delija u Kelnu

16:48 - Delije krenule u korteu ka stadionu Oko 1.000 navijača Crvene zvezde krenulo je u korteu sa Rudolfplaca ka stadionu "Rajn Enerdži". Prati ih veliki broj policajaca.

Pogledajte fotografije OVDE

16:04 - Uhapšeno 30-tak navijača Crvene zvezde Poslednje vesti iz Nemačke govore da je lokalna policija uhapsila 30 navijača Crvene zvezde. U neredima u naselju Frisenval u Kelnu, prema podacima medija, učestvovalo je oko 100 navijača beogradskog kluba, dok se ne navodi koliko je domaćih pristalica bilo prisutno. Na tom mestu se nalazio i Ivan Bogdanov, ali on, prema pisanju medija, nije učestvovao u neredima. Naprotiv, smirivao je situaciju!

15:46 - Navijači Crvene zvezde se okupljaju na Rudolfplacu odakle će krenuti ka stadionu Rejn Enerdži

14:57 - Neredi u delu Kelna Frizenval Ono čega su se nemački mediji plašili desilo se u Kelnu. Kako prenose lokalni portali, došlo je do nereda u delu grada koji se zove Frizenval. Nemačka policija je intervenisala i tom prilikom uhapsila na desetine navijača.

14:39 - Nemački mediji su u najavi utakmice najmanje pisali o fudbalu. Više pažnje su posvetili navijačima, a pojedini mediji su spominjali Slobodana Miloševića i Arkana.

OPŠIRNIJE OVDE

14:12 - Poznati Zvezdaši u Kelnu

?❤️⚪️

A post shared by nikolalazetic (@lazeticnikola17) on

13:48 - Policija helikopterima i borbenim vozilima nadzire Delije

Nemačka policija je zaposela Trg kod spomenika kralju Fridrihu sedmom.

Oko 20 policijskih automobila i 100 policajaca pretresa prolaznike koji im se učine sumnjivim, ali su vrlo ljubazni.

Dok je novinar Kurira snimao pretresanje dvojice migranata iz Azije, ljubazna policajka sa petoricom kolega pitala je koji je razlog dolaska u Keln. Kontrola je trajala dva minuta, posle čega nam se policija čak i zahvalila i poželela prijatan boravak u Kelnu.

12:56 - U gradu se skupilo oko 2.500 navijača Crvene zvezde. Uglavnom su to naši građani iz drugih delova Nemačke i Zapadne Evrope. Navijači iz Srbije će biti usmereni na Rudolf plac, odakle će otići na stadion.

12:52 - Ivan Bogdanov, jedan od najpoznatijih navijača Crvene zvezde pušten je iz pritvora, javljaju nemački mediji.

12:45 - Policija je spremila vodu i sendviče za navijače iz Srbije.

12:42 - Nemačka policija planira da zadrži "Delije" na Rudolf placu i odatle ih sprovedu na stadion "Rajn enerdži".

12:30 - Nemačka policija je preduzela preventivne mere kako bi sprečila eventualne sukobe navijača dva kluba.

Čitav grad je pod opsadom policije, a posebno uži centar grada.

"Delije" su od ranog jutra u centru grada, ali nigde bez nadzora policije.

Kako izveštava naš novinar sa lica mesta, osam policijskih kombija je raspoređeno ispred katedrale "Dom", najveće u Evropi. U blizini se nalazi železnička stanica, gde bi trebalo da stigne veća grupa navijača Crvene zvezde.