(VIDEO) GOLEADA NA KARAĐORĐU: Orlići pobedili Ruse, sudbinu im zapečatio Luka Jović

TRI OD TRI

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Rusiju u Novom Sadu 3:2 (2:2) u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Orlići" su dva puta vodili, "zbornaja" dva puta uspela da stigne do izjednačenja, ali ne i treći put, pa Srbija posle tri odigrana meča u Grupi 7 ima maksimalni učinak.

Domaćin je na "Karađorđu" poveo u 14. minutu lepim golom Pantića iz slobodnog udarca. Fudbaler Partizana je, sa čalmom na glavi stavljenom zbog pucanja arkade, šutirao neodbranjivo za prvo vođstvo izabranika Gorana Đorovića.

U 26. minutu izjednačio je Žemaledtinov, a Srbija je ponovo povela sedam minuta kasnije. Opet su "orlići" gol dali posle prekida, a tada je Radonjić kratko odigrao do Živkovića, koji je centrirao, a Jović matirao ruskog golmana.

Ipak, na odmor se otišlo nerešenim rezultatom jer je Malkadze u 42. minutu doneo novo izjednačenje.

Trijumf našoj selekciji doneo je Jović drugim golom večeras. Posle dobre kontre ponovo je Živković upisao asistenciju, a napadač Ajntrahta sjajno u padu poslao loptu pod prečku.

Imali su gosti dve dobre prilike da još jednom izjednače, ali je odličan pred golom bio Radunović.

Ranije danas Austrija je deklasirala Jermeniju 5:0, a Gibraltar je načinio senzaciju savladavši Makedoniju 1:0.

Srbija vodi na tabeli Grupe 7 sa devet bodova iz tri utakmice.

Evo kako izgleda tabela: Srbija (3 utakmice) 9, Rusija (4) 7 bodova, Jermenija (5) 7, Austrija (3) 6, Makedonija (3) 3, Gibraltar (6) 3.

Evropsko prvenstvo održaće se 2019. u Italiji i San Marinu.