(VIDEO) RASPUCAVANJE ZA TOBDŽIJE: Zvezda sa 4 gola ispratila Mačvu i najavila Arsenal

Superliga Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde rutinski su savladali Mačvu 4:0 (2:0) u meču 13. kola Superlige Srbije.

Zvezda je na stadionu "Rajko Mitić" vodila pogotkom Ričmonda Boaćija u 20. minutu, potom je u 28. Radoš Protić dao autogol, zatim u 52. Aleksandar Pešić, a konačan rezultat je u 90. postavio Luka Ilić.

Crveno-beli imaju 31 bod iz 12 utakmica i prvi su na tabeli srpskog prvenstva, dok je Mačva na 11. mestu sa 13. Domaćin je u devetom minutu promašio penal, koji nije iskoristio Ričmond Boaći posle prekršaja Bojana Matića nad Pešićem.

Boaći se iskupio 11 minuta kasnije posle odlične akcije Pešića i Nenada Krstičića, a potom je duplirana prednost kada je Protić poslao loptu u svoj gol posle centaršuta Nemanje Radonjića.

Radonjić je kod trećeg gola Zvezde odlično prošao i asistirao Pešiću, kome je bilo lako da postigne pogodak, a konačan rezultat Ilić je postavio odličnim udarcem sa distance.

Drugo poluvreme

90+1. minut - Kraj meča

90. minut GOOOOOOOOL 4:0, Luka Ilić Mladi fudbaler Zvezde je posle kornera postigao prvenac za tim sa Marakane

89. minut - Svi čekaju kraj meča

81. minut - Dobra prilika za Boaćija napadač Zvezde je napravio potez više, ali je uspeo da šutira. Lopta je pogodila Jevtića, domaći su tražili penal, ali je igra nastavljena.

79. minut - Bez uzbuđenja

Igra se na sredini terena

73. minut - Mačva sve opasnija

Gosti su još jednom zapretili, ali lopta nije išla u okvir gola koji čiva Milan Borjan

70. minut - Solidan pokušaj Šapčana Udarac Adamovića otišao je preko gola

62. minut - Zvezda ima inicijativu

Ali je manje prilika za gol nego u prvih 45 minuta.

53. minut - GOOOOOOOOOL 3:0, Pešić radonjić je odlično prošao i zatim video da je Pešić na pravom mestu, uposlio ga, a napadaču Zvezde nije bilo teško da matira Filipovića

50. minut - Zvezda ima inicijativu Domaći tim je konkretniji, ali u nastavku se kao i na početku meča igra bez mnogo uzbuđenja

46. minut - Meč je nastavljen

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Solidan pokušaj Radonjića

Filipović je bez problema ukrotio loptu

38. minut - Zvezda rutinski čuva prednost Izabranici trenera Milojevića su posle prvog gola nastavili da poojačavaju tempo, imali nekoliko izglednih situacija, a nakon što su uvećali prednost rutinski čuvaju i loptu i dva gola razlike.

29. minut - GOOOOOOOOOOL 2:0 , autogol Protića Radonić je prošqao po strani centrirao, a Protić nije uspeo u nameri da loptu izbaci u korner

22. minut - Zicer za Pešića

Dobra odbrana golmana Mačve

20. minut - GOOOOOOOOOOL 1:0 Boaći

Napadač domaćeg tima je uspeo da kruniše dobru akciju Krstičića i Pešića

15. minut - Otvoren meč na Marakani Mačva pokazuje nameru da se nadigrava sa Zvezdom

9. minut - Filipović brani Boaći nije uspeo da dovede Zvezdu u vođstvo

8. minut - Penal za Zvezdu Matić je u kaznenom prostoru laktom udario Pešića

6. minut - Za sada bez uzbuđenja Igra se između dva kaznena prostora

1. minut - Utakmica je počela Sa centar je krenuo domaći tim

Prvo poluvreme

CRVENA ZVEZDA - MAČVA

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Dejan Santrač

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Le Talek, Savić, Rodić - Donald, Krstičić, Srnić, Radonjić, L. Ilić - Pešić.

MAČVA: Filipović - Protić, Jevtić, Obrovac, Matić, Gjorgievski, Ristivojević, Adamović, Jeremić, Đurišić, Gemović

.

Sastavi

Biće to duel lidera šampionata i novog superligaša, pa je više nego jasno ko je favorit, ali treba očekivati da gosti pokušaju da pruže snažan otpor i pokažu se u najboljem svetlu na našem najvećem stadionu.

Beograđani ove sezone igraju uspešno na tri ’’fronta’’, a nakon jedanaest odigranih susreta na svom kontu imaju devet pobeda, uz jedan remi i jedan poraz. Taj poraz pretrpeli su u prethodnom kolu, na gostovanju u Kruševcu, a rezultat je bio 1:0 za ekipu Napretka. Sa 28 osvojenih bodova trenutno zauzimaju 1.mesto na tabeli. Šapčani su solidno započeli aktuelnu sezonu i nakon dvanaest odigranih susreta na svom kontu imaju četiri pobede, uz jedan remi i sedam poraza. U prethodnom kolu odigrali su na svom stadionu nerešeno sa ekipom OFK Bačka, a rezultat je bio 1:1. Sa 13 osvojenih bodova trenutno zauzimaju 10.mesto na tabeli.

Biće to prvi duel ova dva tima u elitnom rangu nakon više od šest decenija. Još davne 1951.godine je šabačka Mačva kao gost slavila rezultatom 1:2(1:0), da bi crveno-beli nekoliko meseci kasnije uzvratili istom merom na gostovanju u Šapcu rezultatom 0:2(0:1). Nakon toga se sutrašnji rivali nisu sastajali, jer se nisu takmičili u istom rangu takmičenja.

U taboru domaćina teku poslednje pripreme za duel sa Mačvom, a čini se da poraz od ekipe Napretka uoči reprezentativne pauze nije uticao ni na atmosferu, ni na samopouzdanje. Šef stručnog štaba crveno-belih, Vladan Milojević, obratio se predstavnicima medija uoči ovog susreta i tom prilikom istakao da je pred njegovim timom meč sa kvalitetnim rivalom za koji svi moraju biti maksimalno pripremljeni:

’’Posle odigrane Kup utakmice okrećemo se prvenstvu. Igramo pred svojim navijačima protiv ekipe koja je dominantno završila takmičenje u Prvoj ligi Srbije prošle sezone. Mačva se posle mnogo godina vratila u krem srpskog fudbala, imaju sjajne igrače, ali i veliki motiv da iz utakmice u utakmicu igraju što bolje. Pred nama je još jedan meč gde treba da budemo maksimalno pripremljeni. U ime stručnog štaba i fudbalera pozvao bih navijače da dođu u što većem broju da nas podrže, jer nam mnogo znače.’’

Trener Milojević je potom govorio i o kadrovskim pitanjima istakavši da je, kao i pred svaki susret, na ’’slatkim mukama’’ oko sastava tima i da još uvek ne zna startnih jedanaest:

’’Videću na koje igrače mogu da računam za sutrašnji meč. Stalno imam dileme u vezi sa sastavom ekipe. Onog trenutka kada ih više ne budem imao znaću da ništa ne valja. Cilj svih nas jeste da u timu postoji zdrava konkurencija i da svaki igrač u datom trenutku da svoj maksimum. Izuzetno sam srećan kada bilo koji fudbaler pruži dobru partiju, kao što je to u sredu bio slučaj sa Adžićem. On je naše dete, iz Zvezdine škole, i sigurno će mu veliki podstrek za dalje napredovanje biti golovi koje je postigao protiv Dinama. Takođe, ono što je Pešić uradio za mene je izuzetno važno. Svi treneri vole kada vide prelepe asistencije, kao one koje je Pešić upućivao. Njih dvojica su podjednako zaslužni za golove. Mi ove godine igramo prvenstvo i Kup koji nisu ništa manje važni nego Liga Evrope. Pravili smo tako ekipu da možemo da računamo na sve igrače. U trenutku kada fudbaleri izađu na teren, to je najbolji mogući sastav za koji sam se opredelio sa svojim stručnim štabom, tako da ne bih govorio o kombinovanom timu. Ima mnogo faktora koji utiču na igru. Analiziramo svakog protivnika i na osnovu celokupne situacije, tako se opredeljujemo i za sastav.’’

On se potom na kratko osvrnuo na prethodno prvenstveno kolo i prvi ovosezonski poraz njegovog tima u Super ligi Srbije:

’’Bio bih najsrećniji kada bismo mogli da pobeđujemo na svakoj utakmici, ali desi se utakmica kao u Kruševcu. Ne bih se mnogo osvrtao na nju, u tom trenutku smo dali sve od sebe, borili smo se, imali smo mnogo šansi, ali nismo dali gol. Možda nam se vratilo za neku drugu utakmicu u kojoj smo imali sreće. To je fudbal, okrećete se, idete dalje, ne treba mnogo razmišljati o tome. Mi igramo svaki treći dan, tu su povrede i putovanja koja utiču na ekipu. Već imamo dvojicu povređenih fudbalera. Frimpong i Rikardinjo će u narednih nekoliko utakmica sigurno biti van stroja. Takođe, dajemo šansu i omladincima, jer su je oni zaslužili svojim zalaganjem.’’

Strateg crveno-belih nije želeo da priča o predstojećem duelu sa londonskim Arsenalom istakavši da je u ovom trenutku jedina tema Mačva:

’’Moramo da budemo realni. Apsolutno znamo da je taj četvrtak nešto veliko, ne samo za zvezdašku javnost, već i za ceo region. Ali, ja ne želim da pričam o toj utakmici, ona je tek u četvrtak. Moji igrači su svesni da je u ovom trenutku tema samo Mačva. Prvenstvo nam je bitno i samo o tome razmišljamo. Kako koja utakmica bude dolazila i završavala se, tako moramo da se prebacujemo.’’

Gosti u ovaj meč ulaze sa puno respekta prema velikom rivalu, ali i sa ambicijom da naprave veliko iznenađenje na stadionu ’’Rajko Mitić’’. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba crveno-crnih Dragan Aničić koji je istakao da je ekipa Napretka u prethodnom kolu pokazala da i takav protivnik može da se pobedi:

’’Pred nama je sigurno najteže gostovanje. Zvezda je pokazala od početka ove sezone da je sigurno najjača ekipa u našoj ligi, ali i u Evropi ima zapažene rezultate i stvarno su na putu da klub vrate na one grane na kojima je nekada bio. Po meni, Crvena zvezda ima najjači stručni štab u državi. Pored Milojevića koji je izvanredan trener, tu ima još par ljudi iz senke. Kosanović koji je jedan od njegovih pomoćnika izvanredan je stručnjak za rad sa mlađim igračima i mnogo toga radi za prvi tim što ljudi sa strane i ne znaju. Igrački kadar je odličan, u utakmici protiv Vranja dali su pet golova iako je reč o igračima sa manjom minutažom. Ja lično Crvenu zvezdu mnogo respektujem, ali nema straha. Svako može da ima loš dan, ekipa Napretka je pokazala da i takav protivnik može da se pobedi. Mi ne pretimo, ali niko ne može ni da nam oduzme nadu da možemo da probamo da, uz naše najbolje izdanje, možda i dođemo do pozitivnog rezultata.’’

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, a danas prvotimac šabačkog tima,

Nenad Gavrić, istakao je u svom obraćanju da je trenutni igrački kadar crveno-belih znatno kvalitetniji nego što je to bio slučaj kada je on nosio njihov dres:

’’Crvena zvezda ima odlične igrače predvođene Srnićem, Radonjićem, Milijašom, tako da njima sigurno ne može da se preti, nego očekujemo dobru i kvalitetnu igru. Nadamo se bodovima i pored činjenice da nas čeka težak susret, jer verujemo u sebe. U vreme kada sam igrao u Zvezdi bilo je dosta promašaja u igračkom kadru koji je tada došao u klub sa strane, tako da mi domaći igrači i Zvezdina deca nismo mogli da pokažemo svoj kvalitet, ali dolaskom Milojevića sve je to došlo na svoje i imaju zapažene rezultate i u superligaškom prvenstvu i u Evropi.’’

Najbolji strelac Mačve, napadač Bojan Matić, takođe je istakao da će utakmica sa Crvenom zvezdom biti najteže gostovanje u ovoj sezoni, ali da će njegov tim dati sve od sebe da dođe do pozitivnog rezultata:

’’Ekipa Crvene zvezde je izvanredna tokom svih ovih dvanaest kola, jedina slabost je bila u utakmici protiv ekipe Napretka. Svakako ne idemo sa belom zastavom, idemo da se borimo. Mi imamo neki svoj kavlitet, oni svoj, nećemo se predati i daćemo svoj maksimum kako bi uspeli da dođemo do nekog pozitivnog rezultata.’’

Kurir sport, Foto: crvenazvezdafk.com, Dado Đilas