Bajern prekinuo seriju bez pobede

Bundesliga

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su Frajburg u gostima sa 5:0, u osmom kolu Bundeslige.

Strelci su bili Kingsli Koman, Tijago Alkantara, Robert Levandovski i Džošua Kimih, dok je Julian Šuster dao autogol.

Bajern je prekinuo niz od dve utakmice bez pobede i drugi je na tabeli nemačkog prvenstva sa 17 bodova, dva manje uz utakmicu više od Borusije Dortmund.

Frajburg ima sedam bodova i u zoni je ispadanja, na 16. mestu.

Hofenhajm nije pobedio drugu utakmicu zaredom, pošto je na svom stadionu igrao 2:2 sa Augsburgom. Domaćin je dva puta vodio, prvo pogotkom Benjamina Hubnera, a potom i Marka Uta, ali su gosti izjednačavali preko Mihaela Gregoriča i Džefrija Guveleuva.

Šalke je sa 2:0 pobedio Hertu u Berlinu, golovima u drugom poluvremenu Leona Gorecke iz penala i Gvida Burgštalera. Herta je celo drugo poluvreme imala igrača manje zbog isključenja Genkija Haragučija. Ajntraht je sa 2:1 kao gost pobedio Hanover, dok je Majnc kod kuće sa 3:2 bio bolji od Hamburga.

Kurir sport / Beta, Foto: Reuters