(KURIR TV) CRVENO-BELA TRAGEDIJA Žiru iz sumnjive pozicije utišao punu Marakanu: Zvezda nadigrala Arsenal, pa primila gol u finišu sa igračem manje

TREĆE KOLO LIGE EVROPE

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Arsenala 0:1 (0:0) u utakmici trećeg kola Grupe H Lige Evrope.

"Tobdžije" su do trijumfa došle golom Olivijea Žirua u 85. minutu, čemu je prethodila sumnjiva pozicija Tea Volkota.

Gosti iz Londona su gol dali sa igračem više, jer je u 80. minutu francuski sudija Benoa Bastijen pokazao drugi žuti karton Milanu Rodiću, zbog nehotičnog udaranja Kokelana u skok duelu.

Do poslednjih desetak minuta crveno-beli su bili opasniji rival i bili bliži golu.

Jeste Arsenal prvi zapretio, u 14. minutu, kada je golman Milan Borjan sjajno odbranio šut Tea Volkota, ali je u nastavku prvog poluvremena Zvezda dva puta bila nadomak vođstva.

Prvo je Ričmond Boaći glavom poslao loptu od zemlju, pa u prečku u 26. minutu, a samo pet minuta kasnije Nemanja Radonjić je imao zicer, ali je odličan pred golom bio Peter Čeh.

Čeh se istakao i u uvodu drugog poluvremena kada je zaustavio udarce Nenada Krstičića i Slavoljuba Srnića.

Kako je vreme odmicalo, ritam utakmice je bio sve slabiji. Delovalo je da su oba rivala zadovoljna bodom, a onda je usledila majstorija Žirua.

1 / 5 Foto: Dado Đilas

Trener "tobdžija" Arsen Venger izveo je "šareni" sastav. Najjače adute ostavio je u Londonu, a u Beogradu je ukazao šansu Čehu, Žiruu, Volkotu, Vilšeru i velikom broju mladih igrača.

Arsenal je prvi velikan evropskog fudbala na "Marakani" posle deset godina, a "Delije" su znale da naprave atmosferu u skladu sa renomeom gosta i značajem utakmice. Na tribinama je bilo oko 50 hiljada gledalaca, a "Sever" je napravio dve sjajne koreografije i sve vreme grmeo.

U sledećem kolu sastaju se isti rivali, 2. novembra u Londonu.

U drugom meču Grupe H BATE Borisov je kao domaćin savladao Keln 1:0.

TABELA: Arsenal 9, BATE 4, Crvena zvezda 4, Keln 0.

BLOG UŽIVO:

KRAJ 0:1!

90+1. minut - Stojković pada, crveno-beli traže penal, ali ništa od toga.

87. minut - Kanga šutira iz prvesa 20 metara - neprecizno!

85. minut - GOOOLLL - 0:1 - ŽIRU!

80. minut - CRVENI KARTON ZA RODIĆA! Sudija Benoa Bastijen je pokazao drugi žuti karton fudbaleru Zvezde zbog udaranja Kokelana u skok duelu.

80. minut - Pešić umesto Boaćija.

71. minut - Posle duže vreme aplauzi - dobio ih je Donald posle šuta sa više od 20 metara.

66. minut - Prva izmena na utakmici - Babić je zamenio povređenog Savića.

65. minut - Posle tri žuta kartona za domaćina, prvi za goste - Kokelan.

63. minut - "Požuteo" je i Le Talek zbog prekršaja nad Vilšerom.

60. minut - Žuti karton za Boaćija zbog rušenja Volkota s leđa.

54. minut - Sad i Srnić dobro tuče i ponovo Čeh brani. Iskusni golman prerasta u junaka Arsenala.

52. minut - Krstić glavom šutira, Čeh dobro postavljen.

50. minut - Elneni je prevario Radonjića i snažno šutirao, ali je Borjan odlično intervenisao.

48. minut - Dugo su se igrači Arsenala "šetali" po kaznenom prostoru Zvezde, a onda je lopta stigla do Žirua, koji je loše odreagovao u povoljnoj poziciji.

46. minut - Prvi uzdasi domaćih navijača u drugom poluvremenu. Kanga je proigrao Srnića, kome je loptu u poslednjem trenutku pred šut sklonio Elneni.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

19:55 - Navijači Arsenala..

KRAJ PRVOG POLUVREMENA 0:0!

1 / 8 Foto: Dado Đilas

SEVER GRMI!

32. minut - Žuti karton za Rodića zbog prekršaja nad Volkotom

31. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Radonjić je primio loptu, namestio se volej i tukao sa sedam, osam metara, a Čeh odbranio. Svemu je prethodio sjajan centaršut Srnića.

28. minut - Stojković ostao da leži, a igrači Arsenala ne prekidaju igru, zbog čega dobijaju jake zvižduke.

26. minut - PREČKA! Krstičić je izveo korner, Boaći šutirao glavom, a lopta se od zemlje odbila u prečku!

26. minut - Prva pretnja po gol Arsenala! Donald je centrirao sa levog krila, a Čeh intervenisao ispred Boaćija.

20. minut - Kontra Zvezde, Boaći je proigrao Srnića, koji je sa 17, 18 metara loše šutirao.

14. minut - ŠANSA za ARSENAL! Posle prekida došlo je do gužve pred Zvezdinim golom, lopta je došla do Volkota, usamljenog na sedam metara od gola, ali je njegov udarac Borjan odbranio nogama!

13. minut - Gosti su jače ušli u meč, ali je Zvezda uspela da uspostavi ravnotežu na terenu.

2. minut - Kanga je dobio udarac laktom, prokrvarila mu usna, pa mu je ukazana lekarska pomoć.

1. minut - Utakmica je počela...

KOREOGRAFIJA DELIJA:

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Le Talek, Savić, Rodić - Donald, Krstičić - Srnić, Kanga, Radonjić - Boaći

ARSENAL: Čeh - Debiši, Elneni, Holding - Nelson, Kokelan, Vilok, Mejtlend-Najls - Volkot, Vilšir, Žiru

18:48 - Adrenalin raste! Skoro 50.000 ljudi na tribinama

18:44 - Arsenal pokazao tunel na Marakani, navijači se uplašili

18:38 - Fešta je već počela

18:23 - Na tribinama već oko 25.000 gledalaca!

18:20 - Ludnica oko Marakane, obezbeđenje na najvišem nivou

18:17 - Crveno-beli su pred meč išli u Hram Svetog Save

18:16 - Dule Savić: Mi smo igrali tika-taku 30 godina pre Barselone

18:13 - Tribine se pune

18:12 - Navijači Arsenala se zagrevaju na tribini

Deo navijača Arsenala su pod policijskom pratnjom dopraćeni do stadiona "Rajko Mitić" . Najmanje pet autobusa sa pristalicama engleskog kluba je prošlo od centra Beograda, Trga Nikole Pašića, preko Ulice kneza Miloša i kroz Bulevar kneza Aleksandra Karadjordjevića do stadiona Zvezde. Navijače Arsenala je na putu do stadiona pratilo veliko obezbeđenje, odnosno nekoliko "marica" i policijskih automobila.

18:11 - Sve je spremno u Zvezdinoj svlačionici

18:06 - Stiže i Dule Savić, čovek koji je utišao Hajberi pre 39 godina

17:59 - Oko stadiona kao u košnici

17:54 - Navijači Arsenala kupuju suvenire na stadionu "Rajko Mitić"

17:48 - Kolaps na prilazu "Marakani"

17:42 - Englezi se uplašili prolaska kroz tunel "Marakane"

17:41 - Kurir je bio s navijačima Arsenala u Beogradu...

17:39 - "Marakana" će biti krcata

Ulaznice za večerašnju utakmicu su rasprodate, pa se na tribinama očekuje 52.000 navijača.

17:32 - Milijaš: Neću bod!

Nenada Milijaša pitali su novinari da li bi potpisao remi pre utakmice. Evo šta je rekao:

"Ne bih pristao na bod, iako bi nam mnogo značio! Ne opterećujemo se time. Igramo na svom stadionu, motiv je prevelik i većina igrača ne bi prihvatila remi. Ne treba nam uzimati šansu i nadu!"

17:24 - Milojević: Arsenal nas ne potcenjuje

Trener Zvezde Vladan Milojević nije davao bombastične izjave, poslovično je oprezan, ali s velikim ponosom ističe da veruje u svoje momke: - Očekujemo spektakl, dolazi nam jedna od najboljih svetskih ekipa, iz prvenstva koje je po meni najbolje u Evropi. Nikad ništa nismo obećavali. Daćemo sve od sebe i videćemo kakav će biti rezultat. Gledaćemo da im se suprotstavimo na najbolji mogući način. Nismo se posebno spremali i nema potrebe jer imam apsolutno poverenje u igrače. Na pitanje Kurira da li misli da je Arsen Venger potcenio Crvenu zvezdu, pošto u Beograd dovodi rezervni sastav, Milojević kaže: - Ne mislim da nas Arsen Venger potcenjuje. Arsenal to ne radi, imaju svoju filozofiju, to je ekipa s mnogo takmičenja, velikim fondom igrača i normalno je da razigravaju one koji manje igraju. Kakav god da Venger izvede tim, biće to jak sastav. Čeka ih vrela atmosfera, ali koliko će im to praviti problem, ne znam. Voleo bih! Na konstataciju da je gol Dušana Savića protiv Arsenala 1978. jedan od najlepših u klupskoj istoriji i pitanje da li je uvežbavana ta akcija, Milojević je uz osmeh odgovorio: - Nismo uvežbavali... Ako ga je tata dao, neka ga da i sin. Ima šanse... Ta generacija zaslužuje veliko poštovanje za sve što je uradila.

17:15 - Hiljade Zvezdinih navijača okupirali Autokomandu