(VIDEO) KATALONIJA SLAVI PAD KRALJA: Đirona šokirala Real!

PREOKRET

Fudbaleri Đirone iznenadili su Real Madrid u utakmici desetog kola španskog prvenstva i na svom stadionu ga pobedili 2:1 (0:1).

U jeku aktuelnih dešavanja u Kataloniji dolazak Reala iz Madrida je ispraćen sa posebnom pažnjom, ne samo u toj regiji, već i u celoj Španiji.

I Katalonci su uspeli da šokiraju "kralja".

Šampion je vodio na poluvremenu, ali je domaćin uspeo da u uvodu drugog dela napravi preokret.

Tim Zinedina Zidana je delovao nemoćno jureći rezultat, a ovaj poraz najviše ide na dušu Serhiju Ramosu, koji je bio u potpunosti indisponiran.

Real je poveo već u 12. minutu golom Iska. Domaćin je pogodio stativu, sevnula je kontra Madriđana, Ronaldo je šutirao, golman Bono je loše intervenisao, na pravom mestu našao se Isko i loptu poslao u mrežu.

Međutim, erupciju oduševljanja na tribinama stadiona Đirone izazvali su Stuani i Portu golovima u 54. i 58. minutu.

Zidan je pojačavao ofanzivni red sve više kako je vreme odmicalo, ali Real nije mogao ni do izjednačenja.

Šampion je ostao na trećem mestu tabele, ali sa čak osam bodova zaostatka za liderom Barselonom, odnosno četiri za drugoplasiranom Valensijom.

Đirona je skočila na deobu desetog mesta sa Hetafeom, sa po 12 bodova.