(VIDEO) JOŠ JEDNA NULA OD FUDBALA: Hrvati u Grčkoj rutinski odradili posao i overili mundijalsku vizu

BEZ GOLOVA U PIREJU

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se večeras na Svetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji, pošto je u Atini odigrala 0:0 protiv Grčke, u revanš utakmici baraža.

Hrvatska je u prvoj utakmici u četvrtak u Zagrebu pobedila Grčku sa 4:1 i peti put se plasirala na Mundijal.

Grčka je imala više loptu u prvom poluvremenu, ali su gosti imali bolje šanse, uglavnom preko Ivana Perišića, koji je prvo šutirao pored gola, a zatim je u 43. minutu sa oko 25 metara pogodio stativu. Grčka je zapretila preko Kostantinosa Mitroglua ali je dobro odbranio golman Hrvatske Danijel Subašić.

Grčka je u drugom poluvremenu napadala, ali je Hrvatska bila čvrsta u odbrani i nije dozvolila protivniku da ozbiljnije ugrozi golmana Subašića.

Hrvatska je 28. ekipa koja se plasirala na Svetsko prvenstvo, koje će se od 14. juna do 15. jula održati u Rusiji.

Neverovatno je, ali od dosada odigranih osam utakmica baraža, što evropskog što interkontinentalnog, čak pet ih je završeno bez golova!

EVROPSKI BARAŽ: Švajcarska - Severna Irska - 0:0 - prvi meč 1:0 Grčka - Hrvatska - 0:0 - prvi meč 1:4 Italija - Švedska - ponedeljak - prvi meč 0:1 Republika Irska - Danska - utorak - prvi meč 0:0 INTERKONTINENTALNI BARAŽ:

Australija - Honduras - sreda - prvi meč 0:0 Peru - Novi Zeland - četvrtak - prvi meč 0:0