RAK TRENERA SEVILJE NIJE NOVOST: Fudbaleri su pre utakmice sa Liverpulom znali da je Beriso bolestan

obrt

Fudbalski klub Sevilja potvrdio je da trener Eduardo Beriso boluje od raka, ali je negirao medijske navode da je trener o zdravstvenom stanju obavestio igrače u poluvremenu utakmice sa Liverpulom (3:3) u Ligi šampiona.

Sevilja je kao domaćin odigrala nerešeno 3:3 protiv Liverpula u petom kolu Lige šampiona, nakon što je nadoknadila tri gola zaostatka u drugom poluvremenu. Španski mediji su preneli da je Beriso u poluvremenu obavestio igrače o svojoj bolesti, kako bi ih motivisao da daju sve od sebe u drugom delu igre.

Sevilja je to negirala i navela da su igrači u nedelju obavešteni da njihov trener boluje od raka prostate.

Kada je Gido Pizaro u utorakveče postigao izjednačujući gol za konačnih 3:3, svi igrači su dotrčali do trenera i zagrlili ga.

Sevilja je u saopštenju poželela 48-godišnjem treneru brzi oporavak, a predsednik kluba Hose Kastro rekao je da će Beriso ostati na čelu ekipe sve dok bude mogao da ih uskladi sa lečenjem.

Beriso je ovog leta preuzeo Sevilju sa kojom je potpisao dvogodišnji ugovor.