(VIDEO) GRAĐANI RASPLAKALI MURINJA I MATIĆA: Siti dobio mančesterski derbi i istorijskom pobedom stigao nadomak titule

NEZAUSTAVLJIVA MAŠINA PEPA GVARDIOLE

Zvuči nemoguće, ali šampion Engleske je verovatno odlučen već u decembru! Mančester siti je danas dobio gradski derbi protiv Junajteda i pobegao mu 11 bodova!

"Građani" su lideri posle 16 kola Premijer lige sa 46 bodova, dok "crveni đavoli" imaju 35. Teško je verovati da mašinerija Pepa Gvardiole može da ispusti ovakav kapital.

"Old Traford" je goreo, ali slavili su gosti: Mančester junajted - Mančester siti 1:2 (1:1).

Sva tri gola postignuta su posle velikih grešaka protivničkih igrača...

"Građani" su poveli u 43. minutu golom Davida Silve, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu izjednačio je Markus Rašford, a konačan rezultat postavio je Nikolas Otamendi u 54. minutu.

Ekipa Žoze Murinja mogla je do drugog izjednačenja u 85. minutu, ali je golman Ederson zaustavio udarce iz neposredne blizine Lukakua i Huana Mate jedan za drugim.

Mančester siti je zabeležio 14. uzastopnu pobedu u Premijer ligi i time ušli u istoriju.

Od 16 ovosezonskih mečeva u prvenstvu "građani" nisu savladali samo Everton u drugom kolu.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Junajted.