(VIDEO) SRBIN SRUŠIO SELTIK: Prekinut niz škotskog velikana od 585 dana bez poraza!

IZNEnAĐENJE NA OSTRVU

Fudbaleri Hartsa pobedili su Seltik čak sa 4:0 i prekinuli seriju bez poraza šampiona Škotske posle čak 585 dana!

Seltik je prethodno neuspeh u škotskoj Premijer ligi doživeo u maju 2016. godine.

Najzaslužniji za današnji uspeh Hartsa bio je francuski fudbaler srpskog porekla Manuel Milinković, koji je pored dva gola upisao i asistenciju.

Domaćin je u Edinburgu poveo preko Kokrejna u 26. minutu, a da se na poluvreme ode sa ubedljivih 2:0 pobrinuo se Laferti, na asistenciju Milinkovića.

U drugom poluvremenu Milinković je dva puta tresao mrežu velikana iz Glazgova, u 48. i 76. minutu iz penala.

Manuel Milinković je svojevremeno bio učenik Zvezdine škole, ali zbog papirologije nikada nije prebačen u prvi tim. Otišao je u BASK, odakle je prešao u Romu, za koju je zabeležio tri nastupa. U nastavku karijere igrao je za nekoliko drugih italijanskih klubova, pre nego što se prošlog leta obreo u Hartsu.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: AP)

(VIDEO) PENAL U FAVELAMA! Mirnije nego u večitom derbiju, a razlog je prilično ubedljiv!