IZNENAĐENJA PRED NOVU GODINU: Benevento ispisao istoriju, šok za Romu usred Rima

SERIJA A

Fudbaleri Beneventa pobedili su danas na svom terenu Kjevo sa 1:0, u utakmici 19. kola i ostvarili prvu pobedu u italijanskom prvenstvu.

Jedini gol postigao je Masimo Koda u 64. minutu.

Benevento je i dalje poslednji na tabeli sa samo četiri boda. Kjevo je pretrpeo treći uzastopni poraz i zauzima 13. mesto na tabeli sa 21 bodom.

Roma je na Olimpijskom stadionu odigrala nerešeno 1:1 sa Sasuolom i vezala drugu utakmicu bez pobede.

Roma je povela u 31. minutu preko Lorenca Pelegrinija, a bod gostima doneo je Simone Misiroli u 78. minutu.

Rimski tim je četvrti na tabeli sa 39 bodova, a Sasuolo, koji je bez poraza u poslednja četiri meča, zauzima 14. mesto sa 21 bodom.

Kaljari je kao gost pobedio Atalantu sa 2:1 i prekinuo niz loših rezultata, a istim rezultatom Udineze je na gostovanju pobedio Bolonju sa 2:1 i ostvario petu uzastopnu pobedu.

Sampdorija je kao domaćin pobedila Spal sa 2:0 golovima Fabija Kvaljarele u drugom i četvrtom minutu nadoknade vremena, dok je duel Torina i Djenove završen bez golova.

Ranije danas Fiorentina i Milan odigrali su nerešeno 1:1, a večeras igraju Inter-Lacio i Verona-Juventus.

(Beta, Foto: EPA/MARIO TADDEO)

(VIDEO) NAJLUĐI POEN IKADA! Posle ovoga ćete bataliti tenis i početi da pratite badmington!