(VIDEO) SRBI SE NISU RADOVALI: Uzalud asistencija Milinković-Savića, Dinamo Kijev šokirao Lacio

LIGA EVROPE

Fudbaleri Lacija i Dinamo Kijeva igrali su večeras u Rimu nerešeno 2:2, u prvoj utakmici osmine finala Lige Evropa.

Dinamo je vodio golom Viktora Cigalkova, a preokret italijanskom klubu doneli su Čiro Imobile u 54. i Felipe Anderson u 62. Brazilcu je sjajno asistirao Sergej Milinković-Savić.

Gol koji je ukrajinskoj ekipi doneo izjednačenje i veliku nadu pred revanš u Kijevu dao je Žunior Moraes u 79. minutu.

Srpski fudbaleri Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić bili su u timu Lacija.

Viktorija Plzenj, koja je u prethodnoj rundi eliminisala Partizan, poražena je od Sportinga u Lisabonu rezultatom 2:0, golovima Fredija Montera u 45. i 49. minutu.

Prednoste pred revanš, ali sa primljenim golovima, stekli su Olimpik Marsej nad Bilbaom i Lajpcig nad Zenitom.

Olimpik je u Marseju pobedio Atletik sa 3:1.

Dvostruki strelac bio je Lukas Okampos, jedan pogodak postigao je Dmitri Paje, dok je gol za goste dao Aric Aduriz iz penala.

Lajpcig je sa 2:1 u Nemačkoj bio bolji od Zenita iz Sankt Peterburga.

Nemački klub je imao dva pogotka prednosti zahvaljujući golovima Brume i Tima Vernera, ali je Domeniko Krišito pred kraj utakmice bio strelac za nadu Zenita.

Za Zenit je ceo meč odigrao kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović.