(VIDEO) TADIĆ NAMESTIO POLUFINALE: Sautempton savladao Vigan u četvrtfinalu FA kupa

majstor

Fudbaleri Sautemptona plasirali su se danas u polufinale FA kupa, pošto su na gostovanju pobedili trećeligaša Vigan sa 2:0.

Premijerligaš je poveo u 62. minutu golom Pjera Emila Hojbjerga, na asistenciju srpskog reprezentativca Dušana Tadića, a pobedu je obezbedio Sedrik Soareš u prvom minutu nadoknade vremena.

Sautempton je mogao ubedljivije da pobedi, ali je u 73. minutu golman domaćih odbranio penal Manolu Gabijadiniju.

Trener Mark Hjuz je tako pobedom debitovao na klupi Sautemptona, nakon što je prošle srede preuzeo ekipu od otpuštenog Maurisija Pelegrina.

Trećeligaš Vigan je na putu do četvrtfinala eliminisao tri premijerligaša - Bornmut, Vest Hem i Mančester siti.