Zvezda jedva pobedila Naftan u Belorusiji

teško gostovanje

Zvezda je u beloruskom mestu Vitebsk na poluvremenu vodila sa 3:0, da bi igrači Naftana drugo poluvreme počeli znatno ofanzivnije i smanjili na 3:2, a onda propustili veliku šansu da izjednače

VITEBSK - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili suu gostima ekipu Naftana sa 4:3 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa. Golove za Zvezdu postigli su Filip Kasalica u 9. i 69, kao Luka Milunović u 18. i 34. minutu. Aleksandr Gavrujško postigao je dva gola za Naftan - u 47. iz penala i u 67. minutu, a drugi strelac za beloruski tim bio je Valerl Žukovski u 76. minutu.

Zvezda je u beloruskom mestu Vitebsk na poluvremenu vodila sa 3:0, da bi igrači Naftana drugo poluvreme počeli znatno ofanzivnije i smanjili na 3:2, a onda propustili veliku šansu da izjednače. Crveno-beli su odmah posle toga postigli gol za 4:2, a Naftan je uspeo da smanji na 4:3. Revanš se igra sledeće nedelje u Beogradu.

Zvezda je povela posle kornera koji je izveo Darko Lazović, a loptu je glavom na prvoj stativi uhvatio Kasalica i sproveo je u mrežu. Crveno-beli su i pre i posle gola imali dobru šansu, ali nisu iskoristili nijednu. Lazović je inicirao još jednu šansu, kada je dodao loptu Kasalici u prazno, koji je pokušao da uputi visoki šut, ali je lopta skrenula u stranu, gde je dočekao Milunović i zakucao je u mrežu.

Naleti Zvezde su se tada malo smirili, sve do 34. minuta, kada je Lazović prošao po desnoj strani, dodao je do Milunovića na drugu stranu, a ovaj je smirio i zabio loptu u mrežu za 3:0. Beogradski tim delovao je daleko bolje u prvom poluvremenu i očekivao se potop Naftana u drugom delu, ali je domaći tim izašao na drugih 45 minuta sa potpuno drugim namerama.

Stvari po Naftan krenule su bolje kada je Nikola Maksimović u šesnaesterrcu faulirao Romana Sorokina, posle čega je iskusni Gavrujško iskoristio penal za 1:3. Zvezda je u drugom poluvremenu imala teškoće da napravi izglednu akciju, pošto su domaći fudbaleri napadali u talasima.

Crveno-beli su imali pokušaj Kasalice u 64. minutu, a onda se Naftan poptuno vratio u igru. Maksimović nije uspeo da skine centaršut, a Nikola Mikić je glavom pokušao da raščisti loptu, ali je samo umirio i namestio za Gavrjuška, koji je iz šesnaesterca smireno smestio iza leđa golmana Bobana Bajkovića.

Nedugo potom Naftan je mogao da izjednači, kada je posle još jedne slabe reakcije Zvezdine odbrane nastala gužva ispred gola gostiju, ali je Bajković uspeo da izvuče loptu. Na ponovljenom snimku delovalo je kao da je lopta prešla gol liniju. Sudija, međutim, ništa nije svirao, a Zvezda je krenula u ogranizovanu kontru koju je dovršio Kasalica volejom iz blizine za 4:2.

To nije nimalo omelo domaće igrače, koji su nastavili da napadaju i ubrzo su postigli još jedan gol. Žukovski je kroz šuplju odbranu Zvezde krenuo ka Bajkoviću, a Jovan Krneta gotovo da nije ni pokušao da ga zaustavi, tako da je igrač domaćih imao lak posao za 4:3.

Tek tada je Naftan počeo da usporava, ali je i dalje napadao i praktično je saterao Zvezdu na svoju polovinu, a imao je još nekoliko poluprilika da izjednači.

Naftan- Crvena Zvezda 3:4(0:3)

Pred oko 1.000 gledalaca, sudio je Toni Asuma iz Finske.Strelci: Gavrjuško u 47. iz penala i 68. i Žukovski u 76. za Naftan, a Kasalica u 6. i 69. i Milunović u 18. i 34. minutu za Crvenu zvezdu.Žuti kartoni: Bukatkin, Sorokin, Berezovski, Gorbačev, Žukovski (Naftan), Maksimović, Mladenović, Kasalica (Crvena zvezda).

Naftan: Dovgajla, Berezovski, Gorbačev, Kobec (od 73. Žukovski), Trukov, Bukatkin, Černih, Naumov, Zjulev (od 25. Obrazov), Sorokin, Kovalenko (od 46. Gavrjuško).

Crvena zvezda: Bajković, Mikić, Maksimović, Krneta, Mladenović, Dimitrijević, Milivojević, Evandro (od 71. Kadu), Lazović, Milunović (od 77. Vešović), Kasalica.