DEBITOVAO POBEDOM: Robert Prosinečki odveo Azerbejdžan do prve pobede

Kvalifikacije za EURO 2016

Azerbejdžan savladao Maltu 2:0
Hrvatski stručnjak, bivši trener Crvene zvezde, Robert Prosinečki debitovao je pobedom u zvaničnim utakmicama na klupi Azerbejdžana, koji je kao domaćin savladao Maltu 2:0 (1:0).
Utakmicu petog kola Grupe H kvalifikacija za EURO 2016 rešili su Husejnov golom već u četvrtom minutu posle solo prodora i Nazarov pogotkom u 92. minutu.
Prosinečki je reprezentaciju Azerbejdžana preuzeo krajem prošle godine preuzeo Azerbejdžan, a ekipu je prethodno vodio samo u nezvaničnom prijateljskom meču sa Šahtjorom iz Donjecka i izgubio 1:2.
Ovo je prva pobeda Azerbejdžana u tekućim kvalifikacijama. Sa tri boda ekipa Roberta Prosinečkog pobegla je sa poslednjeg mesta tabele, koje je prepustila upravo Malti (jedan bod).