Jokanović: Nisam verovao da ćemo od 0:2 stići do 7:2

Srbin junak Votforda

Trener londonskog tima bodrio igrače na poluvremenu, a oni mu uzvratili sa sedam golova za svega 34 minuta

Fudbaleri Votforda postali su svetska sportska vest vikenda budući da su posle 0:2 na poluvremenu protiv Blekpula i nakon motivacije srpskog trenera Slaviše Jokanovića za samo 34 minuta u nastavku uspeli da postignu čak sedam golova.- Ovog vikenda u Engleskoj dogodilo se mnogo iznenađujućih rezultata, pre svega u FA kupu. Ispali su Čelsi i Mančester siti, Mančester junajted je odigrao nerešeno protiv ekipe iz četvrtog ranga takmičenja, a u toj ravni je i ovaj naš meč. Baš tako su ga i ispratili ovde na Ostrvu, kao jedan veliki kuriozitet koji se ne dešava toliko često - kaže Jokanović i nastavlja:Verovao sam u preokret- U prvom poluvremenu smo igrali onako kako ne treba ili bolje reći onako kako ne umemo, a na poluvremenu smo se dogovorili da se to promeni. Verovao sam da imamo snage za preokret, mada bih bio neiskren kad bih rekao da sam verovao da možemo da postignemo sedam golova. Ipak, vera u sopstvene kvalitete donela nam je taj podvig, jer kad verujete, onda se čuda dešavaju.Votford je na poslednja tri meča postigao 13 golova, a više od polovine delo je Nigerijca Odiona Igala, koji je čak sedam puta tresao mrežu protivnika.Uvek ofanzivno- Na raspolaganju imam četiri vrhunska napadača, a i naša fudbalska filozofija je ofanzivna. Nalazimo se na poziciji koja nam pruža mogućnost borbe za Premijer ligu, ali i iza nas ima ekipa koje nam duvaju za vrat, pa nas očekuje velika borba - kaže Jokanović.

Stigao zvezdašSAVIĆU, PAZI ŠTA PIŠEŠ NA NETUGoleadu Votforda s klupe posmatrao je i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Vujadin Savić, koji je stigao na insistiranje Slaviše Jokanovića. Bivši igrač Zvezde poznat je po velikoj aktivnosti na društvenim mrežama, pa će morati da vodi računa šta piše.Vujadin nam je potreban jer ima kvalitet da nam pomogne. Znam da je aktivan na društvenim mrežama, ali u to ne želim da se mešam, to je njegova stvar, mada ljudi u klubu vode računa o tome, jer igrači svojim komentarima nikako ne smeju da naštete klubu - kaže Jokanović.