PARTIZAN O ARBITRAŽI U DERBIJU: Glođović je čovek loših namera, sudijska krađa je teško delo

Oštra reakcija

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Partizan 2:1 u 150. večitom derbiju, koji je igran na stadionu u Humskoj, a nakon utakmice prvo su trener Ivan Tomić i"crno-beli" fudbaleri izrazili nezadovoljstvo suđenjem Vlada Glođovića, a potom se saopštenjem oglasio i klub.

Ne propustite...

TERZIĆ POSLE DERBIJA: Srbija će se ponovo ponositi Zvezdom

(FOTO) ŠAMPIONSKO PRSKANJE U SVLAČIONICI: Evo kako su fudbaleri Zvezde slavili pobedu u derbiju

(VIDEO) MIHAJLOVIĆ O PENALU: Bog sve vidi i ovo će se sigurno vratiti

(VIDEO) LUKOVIĆ PECKA POSLE DERBIJA: Podsetite me, ko beše drugi na tabeli?!

(VIDEO) I SAŠA ILIĆ KIPTEO OD BESA: Za 20 godina nisam video ovakvu krađu u derbiju

(VIDEO) POKUŠAO DA ULETI NA TEREN: Evo kako je Žandarmerija uhapsila navijača Zvezde

(VIDEO) BOŽOVIĆ KAO GROF: Mogao je i Partizan da pobedi

(VIDEO) TRENER PARTIZANA POBESNEO: Mi krvarimo, a sudija ne svira nikad veći penal

NIKO MLAĐI OD NJEGA: Dušan Vlahović ušao u istoriju večitog derbija

(VIDEO) GOSTIMA PRIPAO MADRIDSKI DERBI: Grizman doneo pobedu Atletiku protiv Reala

(VIDEO) JOŠ JEDNA SUMNJIVA SITUACIJA: Procenite da li je Partizan oštećen za gol

(VIDEO) PROSIDBA NA 150. DERBIJU: Boris pitao Gagu da se uda za njega, devojka pristala!

PARADOKS UOČI DERBIJA: Rigorozna kontrola novinara, a na tribinama stotine baklji?!

(VIDEO) BAKLJADA NA JUGU: Evo kako su Grobari obeležili početak 150. derbija

(VIDEO) 3 KOMADA ZA 33 MINUTA: Pogledajte golove Partizana i Zvezde u prvom poluvremenu

(VIDEO) DA LI JE PARTIZAN OŠTEĆEN: Glođović posle ovoga nije pokazao na jedanaesterac

NOVA KNJIGA U PRODAJI: Evo kako su Delije isprozivale Grobare pred derbi u Humskoj

(VIDEO) PRESTIGAO MOCU VUKOTIĆA: Saša Ilić u Humskoj oborio rekord derbija star 32 godine!

(VIDEO) DRAMA UOČI UTAKMICE: Pogledajte sukob navijača Partizana i policije

(FOTO) LEGENDE KAO NAVIJAČI: Evo kako su Bata Živojinović i Bora Todorović bodrili Zvezdu i Partizan

(FOTO) PROGNOZA ZA 150. VEČITI DERBI: Poznati vidovnjak zna tačan rezultat i da li će biti penala

(VIDEO) STRANCI OBELEŽILI SRPSKI DERBI: Zvezda posle preokreta pobedila Partizan u 150. meču večitih

"Svi su se čudili delegiranju iskusnog sudije da prvi put u životu sudi večiti derbi. Posle utakmice je jasno sa kojim i kakvim zadatkom je poslat u Humsku 1.U Humskoj 1 se obreo čovek loših namera. Čovek poslat sa samo jednim zadatkom – uniziti fudbalsku igru, sebe promovisati u neslavnu zvezdu večeri, uništiti sve dobro što odlikuje najveću utakmicu ovih prostora, kaže se u saopštenju, pisanom ošreim tonom:

"Čovek loših namera je vešto posmatrao svoj plen. Misao da se nađe u društvu odabranih, koji Partizanu nisu svirali penal dve decenije, obuzimala ga je i pomućivala ono što svaki sudija mora da ima na umu: on mora biti simbol pravičnosti i poštenja.

Prekršaj nad Nemanjom Mihajlovićem je jedan od najeklatantnijih, gotovo udžbeničkih primera u kojima se nedvosmisleno dosuđuje najstroža kazna. Ne i kod čovek loših namera. Mirno je posmatrao i odmahivao rukom. Kao da želi da odbije bilo kakvu primisao savesti i morala, kao da su to kategorije koje načelniku Policijske uprave u Vrbasu nikada nisu bile poznate.

Tek što je Partizan poveo i kapitalizovao znatno sigurniju i ofanzivniju igru u polju tokom većeg dela prvog poluvremena, čovek zadatka je zaključio da mora energičnije izvršiti svoj deo posla."Naknadno dosuđeni prekršaj u 25. minutu za igrače večitog rivala, dva nepostojeća ofsajda, od kojih je jedan bio krunisan poništenim golom Mihajlovića su potpis nad najbrutalnijom krađom u istoriji večitih derbija.

U nastavku saopštenja traži se reakcija Fudbalskog saveza Srbije.

"Sudijska krađa je teško delo. Ova se dogodila noću, sa umišljajem. Tim teškim delom mora se pod pod hitno pozabaviti Fudbalski savez Srbije, njegovi disciplinski i drugi organi i društvo u celini. Najoštrije zahtevamo adekvatnu kaznu za počinjeno delo, pa makar počinilac bio i policajac, osoba koja je, gle apsurda, zadužena za čuvanje javnog reda i mira, a ne za njegovo remećenje pred milionskim auditorijumom Srbije."