PLAVCI KORAK BLIŽE TITULI: Arsenal i Čelsi igrali bez golova u londonskom derbiju

Ivanović i Matić blizu novog trofeja

Čelsi je prvi na tabeli sa 77 bodova, dok je Arsenal treći sa deset poena manje, koliko ima i drugoplasirani Mančester siti. Oba lonondska kluba imaju po meč manje

LONDON - Fudbaleri Arsenala i Čelsija igrali su bez golova u derbi meču 34. kola engleske Premijer lige.Prvu šansu na utakmici imao je Čelsi u 16. minutu preko Oskara, koji je prebacio golmana Arsenala, ali je intervenisala odbrana domaćeg tima. Trebalo bi napomenuti da je Čelsi možda oštećen za penal, jer je Ospina udario u glavu Oskara.Fudbaleri Arsenala tražili su penal u 30. minutu, pošto je posle udarca Kazorle lopta pogodila u ruku Kajhila. Novu šansu Čelsi je imao u 38. minutu, ali je Ospina zaustavio udarac Ramireša.Arsenal je u nastavku meča preuzeo inicijativu, a domaći su u 50. minutu imali šansu preko Naćo Monreala, ali je na kraju ostalo 0:0.Srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su ceo meč za Čelsi.Čelsi je prvi na tabeli sa 77 bodova, dok je Arsenal treći sa deset poena manje, koliko ima i drugoplasirani Mančester siti. Oba lonondska kluba imaju po meč manje.