SEKSI EMANUELA POGODILA: Juventus nadigrao Kjevo, Sicilijanci oteli pobedu Mihinoj Sampdoriji

Crno-beli hitaju ka novoj tituli

TORINO - Fudbaleri Juventusa nastavili su sa odličnim rezultatima u Seriji A, pošto su danas pobedili na svom terenu ekipu Kjeva sa 2:0 (0:0) u okviru 20. kola.

Lider šampionata je tek u drugom poluvremenu slomio otpor tima iz Verone i slavio golovima Pola Pogbe u 60. i Stefana Lihštajnera u 73. minutu.

Juventus je 15. trijumfom povećao prednost u odnosu na Romu na osam bodova, ali Rimljani večeras igraju protiv Fiorentine.

Inter je ponovo razočarao svoje navijače porazom na Đezepe Meaci od Torina sa 1:0 i znatno smanjio šanse da naredne sezone učestvuje u Ligi šampiona.

Ekipa trenera Roberta Manćinija nije iskoristila mnoštvo odličnih šansi i kazna je usledila u poslednjim sekundama meča golom Emilijana Moretija.

Za Inter su svih 90 minuta odigrali Nemanja Vidić i Zdravko Kuzmanović, dok je Nikola Maksimović bio na terenu do 81. minuta.

Sampdorija nije uspela u Đenovi da savlada Palermo, iako je poslednjih pola sata imala igrača više posle isključenja Andree Fulinjatija.

U meču poslednjeplasiranih timova na tabeli Ćezena je bila bolja u gostima od Parme, kao i Verona od Atalante.