SERIJA A: Bez pobednika u derbiju Verone, prvi trijumf Karpija

Prve utakmice 7. kola

Za Veronu, koja ostaje na mestu za ispadanje, do 80. minuta igrao je srpski internacionalac Boško Janković

VERONA - Fudbaleri Kjeva i Verone remizrali su večeras 1:1 (0:0) u gradskom derbiju i utakmici 7. kola italijanske Serije A.

Veronu su četiri minuta delila do prve pobede ove sezone, ali je najveći rival zadao bolan udarac golom Lukasa Kastra.

Ekipa Andree Mandrolinija je prethodno povela preko Erosa Pisana, ali nije imala snage da sačuva vođstvo.

Ono što nije uspelo Veroni jeste ranije danas Karpiju.

Novi prvoligaš je došao do prvog trijumfa u šampionatu pošto je savladao Torino 2:1.

Rezultati i strelci: Karpi - Torino 2:1 (Padeli 55. autogol, Matos 72. - Lopez 75. penal) Kjevo - Verona 1:1 (Kastro 86. - Pisano 70)

Sutra: Empoli - Sasuolo (12.30) Palermo - Roma (15) Sampdorija - Inter (15) Udineze - Djenova (15) Juventus - Bolonja (18) Lacio - Frozinone (18) Fiorentina - Atalanta (20.45) Milan - Napoli (20.45)

Tabela: Fiorentina i Inter po 15 bodova, Torino 13, Sasuolo i Lacio po 12, Roma, Kjevo i Atalanta po 11, Sampdorija 10, Napoli i Milan po 9...