SMEŠI SE JESENJA TITULA: Bajern zgazio Hofenhajm, novi kiks Dortmunda

Bundesliga

Bavarci su pobedom nad Hofenhajmom povećali prednost na tabeli u odnosu na drugoplasirani Volfsburg na sedam bodova i na dobrom su putu da odbrane titulu šampiona

Fudbaleri Bajerna pobedili su u Minhenu ekipu Hofenhajma sa 4:0 (2:0) u 12. kolu nemačke Bundeslige.

Bavarci su pobedom nad Hofenhajmom povećali prednost na tabeli u odnosu na drugoplasirani Volfsburg na sedam bodova i na dobrom su putu da odbrane titulu šampiona.Bajern je u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika golovima nekadašnjih igrača Dortmunda Marija Gecea i Roberta Levandovskog, a u stelce su se kasnije upisali Arjen Roben i Sebastijan Rode.Borusija iz Dortmunda nastavila je sa lošim igrama ove sezone u prvenstvu pošto nije uspela da pobedi novajliju Paderbon, iako je imala prednost od dva gola posle prvog dela igre.Uporni Paderbon je u nastavku zaigrao mnogo bolje i deset minuta pre kraja došao do boda golom Saglika. Ono što više treba da brine trenera Jirgena Klopa je povreda najboljeg igrača Marka Rojsa.Šalke je u "mini derbiju" slavio protiv Volfsburga u veoma zanimljivom meču, gde je viđeno pet golova.Iako su "rudari" posle manje od pola sata imali tri gola prednosti, gosti su preko Olića i Bentnera zapretili, ali nisu uspeli da zabeleže više od poraza.Rezultati i strelci 12. kola Bundeslige:Bajern Minhen - Hofenhajm 4:0 (Gece 23, Levandovski 40, Roben 82, Rode 87)

Hanover - Bajer Leverkuzen 1:3 (Gulselam 60 - Kisling 46, Son 58, Belarabi 71)Majnc - Frajburg 2:2 (Diaz 27, Bel 88 - Šmid 30, Mehmedi 58)Borusija Menhengladbah - Ajntraht Frankfurt 1:3 (Nordvelt 5 - Stendera 54, Mejer 57, Inui 73)Paderborn - Borusija Dortmund 2:2 (Rud 60, Saglik 81 - Aubamejang 12, Rojs 45+1)Šalke - Volfsburg 3:2 (Čupo-Moting 10, 22, Fuhs 25. - Olić 37, Bendtner 74)Keln - Herta 1:2 (Uđah 58. - Berens 28, Nđeng 86)