UZBUDLJIVO U BUNDESLIGI: Hofenhajm moćan u Leverkuzenu, Dortmund do boda protiv fenjeraša u 91.

Iznenađenja u Nemačkoj

Fudbaleri Borusije Dortmund osvojili su bod na gostovanju Ingolštadu u meču osmog kola Bundeslige iako su gubili 0:2 i 1:3, dok je Hofenhajm načinio još jedno iznenađenje ubedljivim trijumfom u Leverkuzenu.

Hofenhajm je pobedio sa 3:0, a posao mu je bio olakšan pošto je igrač Bajera Kevin Foland već u šestom minutu zaradio crveni karton.

Devet minuta nakon njegovog isključenja Kerem Demirbaj je doneo prednost Hofenhajmu, da bi Sandro Vagner i Steven Cuber u drugom poluvremenu potvrdili pobedu gostujuće ekipe.

Hofenhajm je upisao i treću pobedu u nizu i dalje je bez poraza, pa zauzima treće mesto na tabeli sa 16 bodova. Bajer je na 11. mestu sa šest bodova manje.

Bayer Leverkusen 0-3 Hoffenheim All Goals... by Postavkam

Fudbaleri Ingolštata i Borusije iz Dortmuna odigrali su nerešeno 3:3. Domaćin je posle 24 minuta vodio 2:0 pogocima Kohena i Lezana. Obamejang je prepolovio zaostatak "milionera" u 59. minutu, a u istom minutu je Lezano vratio Ingolštad na "plus dva". Međutim, Ramos u 69. i Pulišić u 91. pobrinuli su se da Borusija ostane neporažena.

Borusija iz Dortmuna je sedma na tabeli sa 13 bodova, dok je Ingolštat na poslednjem, 18. mestu sa samo jednim bodom.

All Goals & highlights –Ingolstadt 3-3 Borussia... by mohtv

3-3 Christian Pulisic Goal HD - Ingolstadt 3-3... by lifefootball

Fudbaleri Herte su na svom terenu slavili protiv Kelna sa 2:1. Golove za pobedničku ekipu postigli su Vedad Ibišević i Niklas Štark, dok je strelac za Keln bio Antoni Modest.

Ekipa iz Berlina je druga na tabeli Bundeslige sa 17 bodova, dok je Keln četvrti sa dva boda manje.

Fudbaleri Frajburga su bili bolji od Augsburga sa 2:1, dok je Darmštat slavio protiv Volfsburga sa 3:1.