(VIDEO) MUŠKARCI NISU IZNEVERENI: Dan koji je doneo fenomenalne derbije

Ova nedelja će se pamtiti

Derbiji Liverpula i Madrida završeni bez pobednika, Arsenal deklasirao Mančester junajted, Bajern demolirao Borusiju, a Napoli kao gost naneo katastrofu Milanu

Nedelja 4. oktobar je dan kakav se ne pamti u evropskom fudbalu. Pogledajte koji su sve derbiji odigrani.PSŽ - MARSEJ 2:1 (2:1)

Pari Sen Žermen nije dozvolio iznenađenje, savladao je Marsej 2:1.

Marsej je na poveo u Parizu golom Batšuajia posle pola sata igre. PSŽ je napravio preokret pošto je Ibrahimović realizovao dva penala, u 41. i 44. minutu. Za razliku od Šveđanina, fudbaler Marseja Barada nije bio precizan sa bele tačke u 55. minutu.

MILAN - NAPOLI 0:4 (0:1)

Milan trenera Siniše Mihajlovića demoliran je na svom stadionu od Napolija - 0:4.

Gosti su na "San Siru" stekli prednost u 13. minutu pogotkom Alana pošto ga je Insinje "spojio" sa golom. Asistent kod prvog, dao je drugi i treći gol za Napoli u 48. i 68. minutu. A onda je u 77. minutu igrač Milana Eli postigao gol za 0:4.

Rodrigo Ely OWN Goal AC Milan 0 - 4 Napoli... by funnyno1

ATLETIKO MADRID - REAL MADRID 1:1 (0:1)

Atletiko Madrid i Real Madrid igrali su nerešeno 1:1 (0:1) na "Visente Kalderonu".

Gost su poveli već u devetom minutu preko Karima Benzeme. Karvahal je sjajno centirao sa desnog krila, a Francuz je glavom sa osam metara poslao loptu u mrežu. Benzemi je to šesti gol u Primeri ove sezone čime se izdvojio na vrhu liste strelaca, za korak ispred saigrača Kristijana Ronalda, Nolita iz Selte i Imanola Agirečea iz Real Sosijedada.

Domaćin je imao veliku šansu da izjednači u 22. minutu, ali je penal Antoana Grizmanu odbranio Kejlor Navas. Tome je prethodio start Serhija Ramosa na Tijagu.

Atletiko je ipak uspeo da zatrese mrežu Navasa, učinio je to rezervista Vijeto u 83. minutu.

BAJERN - BORUSIJA DORTMUND 5:1 (2:1)

Bajern je zgazio Borusiju Dortmund 5:1 (2:1).

Bajern je do 2:0 došao pogocima Tomasa Milera u 26. i 34. minutu. Boateng je poslao dugu loptu, Miler je uleteo iz drugog plana, vešto se oslobodio istrčalog golmana Burkija i rutinski zatresao mrežu za 1:0. Samo osam minuta kasnije isti igrač je bio precizan izvođač najstrože kazne.

Gosti su smanjili na 1:2 samo tri minuta kasnije. Strelac je bio Pjer-Emerik Obamejang posle idealne asistencije Gonzala Kastra.

Samo posle 20 sekundi igre u drugom poluvremenu Bajern je povećao prednost protiv Borusije na 3:1. Strelac je bivši igrač "Milionera" Robert Levandovski. Bila je to preslikana akcija kao kod prvog pogotka Bavaraca. Alaba je uputio dugačku loptu sa svoje polovine terena, Levandovski je primio na ivici šesnaesterca Borusije i pored trojice igrača matirao golmana gostiju.

Fantastična akcija Bajerna u 58. minutu i drugi gol Levandovskog za 4:1. Po desnoj strani je prošao Mario Gece, uposlio Levandovskog, kome nije bilo teško da sa desetak metara savlada golmana Burkija.

U strelce se u 66. minutu upisao i Mario Gece. Tijago Alkantara se borio sa dvojicom protivničkih defanzivaca sa posed lopte, a ona se odbila do Gecea koji je precizno šutirao za 5:1.

Bayern Munich 5 - 1 Borussia Dortmund All Goals... by ViralDailyTV

ARSENAL - MANČESTER JUNAJTED 3:0 (3:0)

Arsenal je savladao Mančester junajted 3:0, a sve golove postigao je u prvih 19 minuta utakmice.

Domaćin je poveo već u šestom minutu golom Aleksisa Sančeza, a na 2:0 povisio je Mesut Ozil samo minut kasnije. Čileanac je goleadu nastavio u 19. minutu.

ARSENAL 3-0 MANCHESTER UNITED ALL GOALS by justkids

ŽELJEZNIČAR - SARAJEVO 1:0 (1:0)(Tijago 25)

Posle loše reakcije odbrane Sarajeva, Blagojević je snažno šutirao, a lopta je pogodila Tijaga i završila u mreži Sarajeva. Tim golom u 25. minutu odlučen je sarajevski derbi.

Aktuelni vicešampion je savladao šampiona i odaljio ga od odbrane trona. Posle 11 kola Premijer lige BiH Sarajevo je treće sa 19 bodova, dva manje od Zrinjskog, a tri manje od lidera Slobode. Željo je na šestom mestu sa 17 bodova.

AJAKS - PSV 1:2(Junes 10 - Pareiro 7, 79)

"Filipsovci" su ostvarili važan trijumf. Aktuelni šampioni su uspeli da zaustave najvećeg rivala i posle lošeg strarta sezone mu priđu na samo dva boda. Ajaks je ostao na vrhu tabele sa 19 bodova, ali mu se pridružio Fejenord, dok Herakles ima bod manje. PSV je četvrti sa 17, koliko ima i Cvole.

PSV je poveo u sedmom minutu golom Pareire, a izjednačio je Junes u 10.

EVERTON - LIVERPUL 1:1

Derbi Mersisajda je završen bez pobednika. To je šesti put u poslednjih sedam utakmica da klubovi iz Liverpula remiziraju u međusobnom duelu.

Liverpul je poveo u 42. minutu golom Ingsa. On je posle kornera ostao sam u šesnaestercu domaćeg tima i zatresao je mrežu Evertona.

Everton je u nadoknadi prvog poluvremena stigao do izjednačenja, golom Lukakua posle očajne intervencije odbrane Redsa.

DINAMO - CSKA 0:2 (0:0)(Vernblom 47, Musa 77)CSKA je pobedio Dinamo 2:0. "Armejci" su lideri i imaju 29 bodova, čak osam više od drugoplasiranog Zenita.

Gosti su poveli na startu drugog poluvremena golom Vernbloma u 47. minutu. Na 2:0 povisio je Musa u 77. minutu. Utakmica je završena pobedom CSKA od 2:0.