(VIDEO) KIKS PARTIZANA: Voždovac odneo bod iz Humske

Jelen Super liga

1 / 2 Foto: Tanjug

Fudbaleri Partizana na neslavan način su započeli prolećni deo sezone. Crno-beli su na svom stadionu odigrali samo nerešeno protiv Voždovca 3:3 (1:1) i to posle autogola Stanimirovića u finišu meča.

Umesto suspendovanog trenera Marka Nikolića ekipu crno-belih sa klupe je vodio njegov pomoćnik Zvonko Varga, međutim, činilo se da će favorit sigurno do trijumfa kada je Ninković doneo vođstvo već u 14. minutu.

Voždovac ipak nije previše respektovao domaćina u Humskoj, izjednačio je desetak minuta kasnije, a potom se sasvim razmahao u drugom poluvremenu.

Partizan je ponovo poveo odmah nakon odmora, ali je završnici primio dva gola u roku od pet minuta za potpuni preokret gostiju, a strelci su bili bivši napadač crno-belih Odita i Stanimirović.

Činilo se da će domaćin ostati praznih ruku, međutim, Stanimirović je pred kraj pogodio sopstvenu mrežu za konačan remi, jer je Voždovac do poslednjeg sudijskog zvižduka izdržao novi pritisak crno-belih.

Partizan je tako već na startu prolećnog dela sezone ostao bez dva planirana boda i sa utakmicom više sada ima plus sedam u odnosu na aktuelnog šampiona Crvenu zvezdu koja u ponedeljak gostuje Radničkom u Nišu.

Partizan - Voždovac 3:3 (Ninković 14, B.Ilić 49, Stanimirović 85. autogol - Škerjanc 26, Odita 73, Stanimirović 78)

Odigrano ranije danas:

Čukarički - Napredak 1:0 (Todorović 36)

Donji Srem - Borac 0:1 (Ožegović 15)

Mladost - Jagodina 2:3 (Frajdej 12, Milosavljević 62. - Savković 24, Mihajlović 30, Lepović 40)

OFK Beograd - Vojvodina 0:0

Rad - Novi Pazar 1:0 (Đurić 76)

Radnički Kragujevac - Spartak 1:0 (Kovačević 55)

U poslednjoj utakmici 16. kola Radnički i Crvena zvezda igraju u nišu u ponedeljak od 16 sati.

Tabela: Partizan 39 bodova, Crvena zvezda 32, Čukarički 31, Vojvodina 30, Jagodina 24, Novi Pazar i OFK Beograd po 23, Mladost Lučani i Rad po 19, Spartak 18, Voždovac 17, Napredak, Donji Srem i Borac po 16, Radnički Niš 12, Radnički Kragujevac 10.

PARTIZAN - VOŽDOVAC 3:3 (1:1)Stadion PartizanaGledalaca: 5.000Sudija: Srđan Jovanović (Beograd)

Strelac: Ninković 14., B. Ilić 50., Stanimirović (ag) 86. - Škerjanc 26., Odita 74., Džugurdić 79.Partizan: Lukač - Bandalovski, Ćirković, Ilić, Volkov - Drinčić, Brašanac, Babović, Ninković, Živković - KojićVoždovac: Supić - Kitanovski, Stojković, Nikolić - Jokić, Karaklajić, Lovrečić, Pavlović, Zlatković - Škerjanc, Odita.

Partizan je i u ovom duelu bez prvog trenera Marka Nikolića, koji je suspendovan posle utakmice u Novom Pazaru. Umesto njega tim vodi Zvonko Varga.

Partizanje posle uvodnog ispitivanja snaga preuzeo inicijativu, ali nije uspeo da stvori nijednu pravu šansu. Crno-beli su izveli i tri kornera u prvih desetak minuta igre.

GOOL!!! Međutim, crno-beli su poveli bez prave šanse.

GOOL!!! I Voždovac je prvu šansu pretvorio u gol. Karaklajić je po desnoj strani uleteo u šesnaesterac crno-belih, centrirao a Škerjanc sa svega metar-dva glavom matirao Lukača.

Ninković je i u 36. minutu propustio šansu za vođstvo, pošto je naleteo na kratko odbijenu loptu i sa 8-9 metara šutirao preko gola.

Prvo poluvreme završeno je nerešenim ishodom.

Drugo poluvreme počelo je bez promena u sastavima timova.

GOOL!! Branko Ilić je u 50. minutu doneo Partizanu novu prednost - 2:1. Drinčić je izveo korner, Volkov šutirao sa pet metara, ali je njegov šut blokiran. Na sreću domaćeg tima lopta se odbila do Ilića koji je sa 2-3 metra ćušnuo u mrežu.

GOOL! Obiora Odita je izjednačio na 2:2. Odita je primio loptu u petercu crno-belih, uspeo da se bolje snađe od Ćirkovića i ćušne loptu pored golmana Lukača.