(VIDEO) ČUKA BRUKA: Brđani ispali, Voša prošla, sledeća je Sampdorija

Polovičan uspeh srpskih klubova u kvalifikacijama za LE

Vojvodina je u revanšu igrala 1:1 sa Spartaksom, dok je Čukarički poražen od Gabale 2:0

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, dok je Čukarički zaustavljen u drugoj rundi kvalifikacija za ovo takmičenje.Vojvodina je posle pobede od 3:0 na svom terenu protiv letonskog Spartaksa večeras u gostima igrala 1:0. Jedini strelac za Vojvodinu bio je Kordić u 86. minutu, dok je gol za Spartaks dao Vivakva u 93. minutu. Novosađani će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igrati sa slavnom Sampdorijom. Prva utakmica je na programu 30. juna u Torinu, a revanš nedelju dana kasnije u Novom Sadu. Vojvodina je rutinski stigla do narednog kola kvalifikacija za LE. U prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi, a Ivanić je 37. minutu imao šansu. On je šutirao iz blizine, ali je golman Davidovs uspeo da odbrani. Vojvodina je imala dobru priliku u 56. minutu kada je Stanisavljević iz slobodnog udarca pogodio prečku. Vojvodina je povela golom Kordića u 86. minutu. On je odbijenu loptu poslao u mrežu za vostvo gostiju. U trećem minutu sudijske nadoknade vremena Spartaks je izjednačio golom Vivakve.Čukarički je poražen na gostovanju azerbejdžanskoj Gabali 2:0. Srpski tim je u prvom meču slavio samo sa 1:0. Oba gola za Gabalu postigao je Zenjov u 39. i 53. minutu. Gabala će u narednoj fazi takmičenja igrati sa kiparskim Apolonom.Gabala je počela ofanzivno i imala šanse u 24. i 27. minutu preko Rikardinja, odnosno Antonova. Čukarički se zatim oslobodio pritiska. Gosti su u 31. minutu imali dobru šansu kada je Janković šutirao, ali je domaći golman odbranio. Pet minuta kasnije pokušao je i Stojiljković glavom posle kornera, ali je bio neprecizan. Gabala je povela u 39. minutu posle loše reakcije fudbalera Čukaričkog u odbrani, a u strelce se upisao Zenjov. U prvom minutu sudijske nadoknade vremena Stojiljković je pokušao da izjednači, posle kornera Brežančića, glavom je šutirao, ali je golman Gabale uspeo da odbrani. Zenjov je duplirao vođstvo u 53. minutu kada je uzeo loptu na oko 18 metara od gola, iskosa sa leve strane, ušao u kazneni prostor, oslobodio se svojih čuvara i lako zatresao mrežu. Gaj je samo dva minuta kasnije imao šansu da uveća prednost domaćeg tima, ali je bio neprecizan. Najbolju šansu gosti su imali preko Stojiljkovića u 78. minutu promašio odličnu šansu, kada je neometan šutirao preko gola. Gabala je potom rutinski održava vođstvo i zasluženo je stigla do pobede.

TOK UTAKMICAKraj! Vojvodina prošla u treće kolo kvalifikacija za LE, Čukarički eliminisan93. minut - GOLL!!! Spartak stiže do izjednačenjaLetonci stižu do izjednačenja. U strelce se upisao Vivakva

90. minut - Još nekoliko minuta do kraja utakmica u Letoniji i Azerbejdžanu

86. minut - GOL!! Vojvodina vodi 1:0Vojvodina je konačno stigla do vođstva. U listu strelaca upisao se Kordić

79. minut - Čukarički nije iskoristio šansu utakmiceFudbaleri Čukaričkog su imali veliku šansu. Stojiljković se posle solo prodora našao oči u oči sa golmanom Gabale, ali je šutirao visoko preko gola67. minut - Čukarički u šansiČukarički je krenuo ofanzivije u nastavku utakmice. Prvo je Pavlović šutirao preko gola, a onda je i Bojić iz slobodnog udarca bio neprecizan55. minut - Velika prilika za GabaluGaj je posle kornera imao šansu za Gabalu, ali je bio neprecizan

53. minut - GOL!!! Zenjov po drugi put zatresao mrežu ČukeFudbaleri Čukaričkog primili su i drugi pogodak na gostovanju Gabali! Strelac je ponovo bio Zenjov. Napadač domaćeg tima je ušao u kazneni prostor Beograđana i lepim udarcem matirao golmana Stevanovića.

50. minut - Prečka StanisavljevićaVelika prilika za Vojvodinu. Stanisavljević je sa oko 20 metara pogodio prečkuKraj prvih poluvremena, Spartaks - Vojvodina 0:0, Gabala - Čukarički 1:0

45. minut - Kakva šansa za ČukaričkiBrežančić je izveo korner, a Stojiljković je šutirao glavom, ali je na gol-liniji bio siguran golman Gabale39. minut - GOL! Čukarički gubiFudbaleri Gabale vode 1:0. U listu strelaca upisao se Zenjov. On je iskoristio grešku odbrane gostiju i smestio je loptu u mrežu

37. minut - Čukarički propustio šansu za izjednačenjeSrnić je odlično izveo korner, a Stojiljković je glavom šutirao pored gola36. minut - Šansa za VojvodinuLopta se posle centaršuta sa leve strane odbila do Ivanića, koji je šutirao sa oko 10 metara, ali se istakao golman Spartaksa31. minut - Čukarički uzvraćaJanković je ušetao u kazneni prostor pored Gaja i sa leve strane gađao u bliži ugao gde se našao, ali je lopta završila u korneru

27. minut - Velika šansa za GabaluAzerbejdžanci su najbolju šansu imali u 27. minutu kada je Zenjov dobro šutirao u desni ugao, Stevanović je kratko odbio loptu do Antonova, ali je i njegov udarac gostujući čuvar mreže uspešno ukrotio.

20. minut - Bez prave šanse na obe utakmiceSpartaks i Vojvodina uglavnom igraju na sredini terena. U Azerbejdžanu Gabala ima inicijativu protiv Čukaričkog10. minut - I dalje nema golovaNa obe utakmice i dalje nema golova. Za sada se igra na sredini terena.1. minut - Utakmice su počele

Zagorčić: Sampdorija je za poštovanje, ali se nećemo predatiTrener fudbalera Vojvodine Zlatomir Zagorčić rekao je da je ostao gorak ukus zbog primljenog gola danas protiv Spartaksa, kao i to da se njegova ekipa neće predati u narednom kolu protiv Sampdorije."Daćemo sve od sebe. Sampdorija je ekipa koja je zaista za poštovanje i izraziti favorit. Nećemo se predati, uradićemo sve što je u našoj moći da je eliminišemo, a mislim da možemo mnogo", rekao je Zagorčić posle utakmice u Jelgavi.On je kazao da pobeda u revanšu nije proslavljena, jer je njegova ekipa bila pognute glave zbog olako primljenog pogotka."To nam nije trebalo, ali dešava se... Generalno smo zadovoljni prolaskom, što nam je i bio glavni cilj. Takođe, kontrolisali smo utakmicu, bili mnogo moćniji tim, ali smo i promašili mnogo prilika. Primili smo gol iz te jedne greške koju smo napravili tokom utakmice, što nas je malo uzdrmalo", kazao je Zagorčić.Prema njegovim rečima, svi koji su nastupili protiv letonskog tima iskoristili su pruženu šansu."Mi smo kolektiv od 25 igrača i svi će dobiti šansu. Nastupaćemo u zavisnosti od taktike, u zavisnosti od onoga što želimo da igramo. Imamo izbor igrača i u ovom ritmu moramo da pravimo neke rotacije", kazao je trener novosadske ekipe.