(VIDEO) NAJLEPŠI POKLON ZA ROĐENDAN: Atletiko savladao Bajern i napravio veliki korak ka finalu LŠ

Minimalna pobeda, veliki kapital

Fudbaleri Atletiko Madrida na "Visente Kalderonu" pobedili su Bajern 1:0 (1:0) u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Pobedu "jorgandžijama" i značajan kapital pred revanš u Minhenu, koji će se igrati u utorak 3. maja, doneo je Saul Nigez već u 11. minutu. Mladi fudbaler Atletika nanizao je nekoliko igrača Bajerna i matirao Manuela Nojera.

Saul Niguez Goal Atletico Madrid 1 - 0 Bayern... by funnyno1

Madriđani su na najlepši mogući način častili sebe za 113. rođendan, koji je Atletiko proslavio dan ranije.Atletiko je igrao svoju igru. Posle datog gola prepustio je inicijativu Bajernu. Međutim, put do mreže "jorgandžija" skoro da je nemoguće naći - nisu primili gol na 12 od poslednjih 13 utakmica u Ligi šampiona na "Visente Kalderonu"! Ni moćni Bajern nije uspeo da smesti loptu iza leđa golmana Jana Oblaka. Tome je možda kumovala i odluka trenera Pepa Gvardiola da na klupi ostavi Tomasa Milera i Franka Riberija, koji su na teren istrčali tek u drugom poluvremenu.

Istina, imao je Bajern prilike da izjednači, David Alaba je čak uzdrmao prečku, a svaki drugi pokušaj gostiju zaustavljao je sjajni golman Oblak.

Tim Dijega Simeona je na kraju mogao i do ubedljivije pobede, ali je šut Fernanda Toresa posle sjajna kontre završio na stativi u 75. minutu.

Dakle, minimalna pobeda, ali veliki kapital za Atletiko za revanš.

Juče su Mančester siti i Real Madrid igrali bez golova.

Finale Lige šampiona zakazano je za 28. maj na milanskom "San Siru".

SASTAVI:

Trener Atletika Dijego Simeone pružio je šansu Saviću umesto Godina.

Trener Bajerna Pep Gvardiola na klupi je ostavio Milera, Riberija, Gecea...

ATLETIKO: Oblak - Huanfran, Himenez, Savić, Filipe Luis - Gabi, Augusto Fernandez, Saul (od 85. Parti), Koke - Tores, Grizman.

BAJERN: Nojer - Lam, Havi Martinez, Alaba, Bernat (od 77. Benatija) - Ćabi Alonso, Vidal, Tijago Alkantara (od 70. Miler) - Koman (od 64. Riberi), Daglas Kosta, Levandovski.

Kraj - 1:0!

90+3. minut - ŠANSA za Bajern! Oblak je zaustavio pokušaj Benatije.

85. minut - Saul je dobio žuti karton, a onda ga je Simeone zamenio Partijem.

82. minut - Žute kartone dobili su Benatija zbog faula nad Grizmanom i Nojer, jer je pokušao da podigne napadača Atletika.

80. minut - Fudbaleri Bajerna uputili su 14. udaraca na gol Atletika, sada je to učinio Alaba.

77. minut - Benatija menja Bernata u Bajernu.

75. minut - STATIVA! Strašna kontra Atletika, koja se završila tako što je Tores izbacio Alabu i šutirao - u stativu!

73. minut - Jak šut Vidala, Oblak je odbranio.

71. minut - ŠANSA za Bajern! Daglas Kosta je probao da lobuje Oblaka (?!) i naravno nije uspeo.

70. minut - Evo i Tomasa Milera u igri. Zamenio je Tijaga Alkantaru.

64. minut - Riberi je ušao umesto Komana u Bajernu.

64. minut - Levandovski je opasno zapretio iako je bio mnogo iskosa. Ipak, lopta je otišla pored gola.

56. minut - ŠANSA za Bajern! Martinez je posle kornera šutirao glavom, ali je Oblak bio siguran.

54. minut - PREČKA! Neočekivano je Alaba opalio sa 30-ak metara i pogodio prečku!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

21:44 - Bajern dominira, Atletiko vodi

21:33 - Navijači Bajerna ne posustaju

Kraj prvog poluvremena - 1:0!

40. minut - Žuti karton za Daglasa Kostu, koji je faulirao Saula u kontranapadu.

35. minut - Bajern pritiska, ali ne uspeva ni šansu da stvori. Atletiko, kako smo i navikli, deluje organizovano i kompaktno u odbrani.

30. minut - ŠANSA za Atletiko! Grizman je ušao u kazneni prostor, krenuo ka Nojeru i šutirao, ali je to učinio slabo, jer ga je ometao Martinez.

28. minut - Bajern ima loptu u nogama 61 odsto vremena!

27. minut - Tukao je Lam, lopta je pogodila Augusa u ruku, ali Klatenburg nije dosudio penal.

25. minut - Pokušao je Daglas Kosta da iznenadi Oblaka. Brazilac je iz "skraćenog kornera" šutirao direktno na gol, ali je pogodio spoljnji deo mreže.

18. minut - Ćabi Alonso, kome je ovo 118. utakmica u Ligi šampiona, smiruje saigrače.

13. minut - ŠANSA za Bajern! Ponovo je probao Vidal, ovaj put odbranio je Oblak.

12. minut - ŠANSA za Bajern! Vidal je šutirao glavom, a Himenez izbacio loptu sa gol-linije.

11. minut - GOOOLLL - ATLETIKO MADRID - BAJERN 1:0! SAUL NIGEZ! Majstorija mladog fudbalera, nanizao je nekoliko igrača Bajerna , onda šmekerski šutirao i pogodio!

Saul Niguez Goal - Atletico Madrid 1-0 Bayern... by photography-hd

8. minut - Probao je Tores. Posle dobre solo akcije je šutirao slabo, pa Nojer nije imao problema.

1. minut - Meč je počeo!

20:44 - Koreografija domaćih navijača

20:43 - Na tribinama je 55.000 gledalaca.

20:37 - 113. rođendan AtletikaAtletiko Madrid osnovan je 26. aprila 1903. Juče je proslavio 113. rođendan, a trijumf nad Bajernom bio bi mu najlepši poklon.

20:35 - Specijalni gostNekadašnji igrač Bajerna Hasan Braco Salihamidžić

20:31 - Podrška gostima

20:27 - Prijatno vremeU Madridu je idealno vreme za igru, trenutno je 17 stepeni Celzijusa.

20:24 - Englez na centruUtakmicu na "Visente Kalderonu" sudi engleski arbitar Mark Klatenburg.

20:20 - Tradicija - Nojer je i večeras prvi izašao na zagrevanje

20:16 - Navijači Bajerna pred "Visente Kalderonom"

20:12 - Okršaj jake odbrane i ubojitog napadaAtletiko je primio samo pet golova, a na sedam mečeva je sačuvao mrežu. Bajern je dao najviše golova u Ligi šampiona - 28.

20:08 - Gvardiola: Atletiko je kao Real i Barsa"Španski klubovi su prethodnih nekoliko godina igrali veoma dobro u evropskim takmičenjima. Pažljivo pratim Primeru i znam koliko je dobar Atletiko Madrid. Ljudi uvek pričaju o Real Madridu i Barseloni, ali u poslednjih pet godina Atletiko je na njihovom nivou", rekao je strateg Bavaraca Đozep Gvardiola i nastavio:"Barselona je najbolji tim u Španiji u poslednjih deset godina, a Atletiko je uspeo da je izbaci dva puta u poslednje tri sezone. Dijego Godin je uvek tu da ukrade loptu, a Jan Oblak je sjajan golman. Čeka nas težak duel, nadam se da će moji igrači zdravi dočekati te utakmice.Iako je Atletiko drugi put u tri sezone u Ligi šampiona bio koban za - po opštem mišljenju najbolji evropski klub – Barselonu, to mu ne dodeljuje epitet favorita. Svestan je toga i trener Dijego Simeone, kao što je svestan i da bi taktičko nadmudrivanje sa Pepom Gvardiolom moglo da bude od presudnog značaja za ishod dvomeča sa Bajernom."Mi se oduvek poštujemo i cenimo međusobna mišljenja. Ovo će biti lepa prilika za nas, ali ujedno i veliki izazov", rekao je Argentinac o kolegi iz minhenskog kluba.Gvardiola je jedini trener ovosezonskih polufinalista koji je u toj ulozi osvajao titulu klupskog prvaka Evrope, a činio je to dva puta dok je sedeo na klupi Barselone.

20:01 - Zavirite u svlačionice

19:56 - Motivacioni video za igrače Bajerna

19:51 - "Visente Kalderon" spreman za veliku bitku

19:40 - Bavarci okupirali Madrid

19:35 - Taktički rat - Simeone vs Gvardiola

19:30 - Levandovski: Trofej Lige šampiona za Pepov oproštajFudbaler Bajerna iz Minhena Robert Levandovski rekao je da njegova ekipa želi da isprati trenera Pepa Gvardiolu iz kluba osvajanjem trofeja u Ligi šampiona. Gvardiola će po završetku sezone napustiti Bajern i preuzeti Mančester siti. On je od dolaska u Minhen 2013. godine osvojio dve uzastopne šampionske titule i na korak je od osvajanja treće. "Bilo bi sjajno ako bismo mogli da se oprostimo od Gvardiole osvajanjem Lige šampiona. To bi bio šlag na torti posle svega što smo zajedno uradili u Bajernu. Nadam se da će se to dogoditi", rekao je Levandovski. Poljski reprezentativac je u dobroj formi ove sezone, postigao je 38 golova u 46 utakmica u svim takmičenjima."Ovo je bila pristojna sezona. Nadam se da ću postići još nekoliko važnih golova i osvojiti još neki trofej, ali srećan sam što sam do sada postigao ovoliko. Poljska i Bajern dobro igraju ove sezone, ali još nije gotovo, ima još mnogo toga da se uradi. Svakoga dana naporno treniram i pokušavam da budem bolji. Bez obzira na to koliko sam golova postigao golova, i dalje želim više", rekao je Levandovski.

19:25 - Repriza finala iz 1974. godineBajern i Atletiko su se sastali 1974. godine u finalu tadašnjeg Kupa šampiona. U prvom meču bilo je 1:1, a Bajern je u drugoj utakmici pobedio 4:0. To je "jorgandžijama" bilo prvo od dva finala u kojima su učestvovali, a drugo su pre dve godine izgubili od Reala posle produžetaka 1:4. Ko zna, možda se izbore za šansu da se revanširaju gradskom rivalu istom merom na "San Siru"...

19:15 - Put do polufinalaAtletiko Madrid je na putu do polufinala eliminisao PSV boljim izvođenjem penala, jer za 210 minuta igra nije bilo golova, a onda i Barselonu (1:2; 2:0). Bajern je bio bolji od Juventusa posle produžetaka u revanšu (2:2; 2:2, 4:2) i Benfike (1:0; 2:2).