(VIDEO) ČUDO SE DOGODILO: Barsa ispisala istoriju Lige šampiona i izbacila PSŽ

Obamejang razbio Benfiku

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras Pari Sen Žermen 6:1 (2:0) u revanšu osmine finala Lige šampiona i plasirali se u četvrtfinale, jer su u prvom meču poraženi 0:4.

Među osam najboljih u Evropi plasirala se i Borusija Dortmund ubedljivo savladavši Benfiku 4:0 (1:0), od koje je u prvom duelu izgubila minimalnim rezultatom.

Barselona je na svom stadionu vodila 3:0, potom je Edinson Kavani dao gol za PSŽ, ali je španski klub u finišu postigao nova tri pogotka, odlučujući u petom minutu nadoknade.

Luis Suarez u trećem, Lajvin Kurzava autogolom u 40. i Lionel Mesi iz penala u 50. minutu bili su strelci za 3:0, a onda je Edinson Kavani u 62. smanjio rezultat.

Barseloni su tada bila potrebna tri gola za četvrtfinale, što je i uspela da učini i postane prvi klub u istoriji Lige šampiona koji je prošao dalje posle zaostatka od četiri gola uz prve utakmice.

Prvo je Nejmar u 88. minutu iz slobodnjaka, a onda i iz penala u 90. doveo svoj klub na samo korak od plasmana, a potom je španski klub napadao sa svim igračima, što se isplatilo. Šesti, odlučujući gol za prolaz Barselone postigao je rezervista Serđi Roberto u petom minutu nadoknade vremena.

Trostruki strelac u pobedi Borusije nad Benfikom bio je Pjer-Emerik Obamejang, koji je dao golove u četvrtom, 61. i 85. minutu. Pogodak je postigao i Kristijan Pulišić u 59.

Srpski fudbaler Andrija Živković igrao je od 74. minuta za Benfiku.

U utorak su plasman u četvrtfinale obezbedili Real Madrid i Bajern.

Preostali učesnici naredne faze elitnog takmičenja biće poznati sledeće nedelje.

TOK MEČEVA:

KRAJ!

90+5. minut - BARSELONA - PSŽ 6:1! SERĐI ROBERTO!

90+1. minut - BARSELONA - PSŽ 5:1! NEJMAR IZ PENALA!

90. minut - PENAL za BARSU! Faul nad Suarezom!

88. minut - GOOOLLL - BARSELONA - PSŽ - 4:1 - NEJMAR!

85. minut - GOOOLLLL - BORUSIJA DORTMUND - BENFIKA 4:0! HET-TRIK OBAMEJANGA! Gol je dat iz ofsajda, ali je priznat.

84. minut - STATIVA! Tresao se gol Benfike posle pokušaja Bartre.

74. minut - ANDRIJA ŽIVKOVIĆ je ušao u igru, zamenio je Samarisa.

64. minut - KAKVA ODBRANA TER ŠTEGENA! Kavani je izašao sam pred golmana Barse, ali je Nemac bravurozno intervenisao.

62. minut - GOOOLLL - BARSELONA - PSŽ - 3:1 - KAVANI! Urugvajac dovodi PSŽ nadomak četvrtfinala. Barsi sada za prolaz treba još tri gola, a da ne primi nijedan.

61. minut - GOOOLLL - BORUSIJA DORTMUND - BENFIKA 3:0 - OBAMEJANG!

59. minut - GOOOLLL - BORUSIJA DORTMUND - BENFIKA 2:0 - PULIŠIĆ! Asistenciju je upisao Pišček.

52. minut - STATIVA! KAVANI! Urugvajac je ispred Maskerana skrenuo loptu i pogodio stativu.

50. minut - GOOOLLL - BARSELONA - PSŽ - 3:0 - MESI IZ PENALA!

48. minut - PENAL za BARSU! Munije se sapleo, pao i srušio Nejmara, a nemački sudija Deniz Ajtekin je prvo pokazao gol-aut, a onda posle konsultacije sa pomoćnikom promenio odluku i pokazao na belu tačku.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Borusija vodi 1:0, a Barsa 2:0.

40. minut - GOOOLLL - BARSELONA - PSŽ - 2:0 - AUTOGOL KURZAVE! Igrač PSŽ-a je nespretno reagovao pošto je Inijesta odigrao petom.

40. minut - Sudija Etkinson je častio Borusiju! Osman Dembele je oštro startovao na Eliseua, koji se već bio oslobodio lopte, ali je prošao nekažnjen. A već ima žuti karton...

37. minut - Kako vreme odmiče Benfika je sve opasnija...

I Benfika ima podršku u Dortmundu

Navijači Barselone su večeras glasniji nego inače

Barsa nikad nije izgubila meč u Ligi šampiona kada Luis Suarez da gol

30. minut - Posle burnog početka - zatišje. Barselona na "Nou Kampu" diktira ritam, ali ne uspeva da ugrozi gol PSŽ-a. U Dortmunu se igra mirnije, jer su Borusija i Benfika sada "na nuli", pa nijedan od rivala ne želi da rizikuje.

Luis Suarez je dao 65 golova na 64 mečeva za Barsu na "Nou Kampu"

4. minut - GOOOLLL - BORUSIJA DORTMUND - BENFIKA 1:0 - OBAMEJANG! Posle kornera sa desne strane Pulišić je na prvoj stativi "kresnuo" loptu, ona je došla do Obamejanga na drugu i najboljem strelcu Borusije nije bilo teško da zatrese mrežu.

3. minut - GOOOLLL - BARSELONA - PSŽ 1:0 - SUAREZ! Urugvajac se najbolje snašao u gužvi pred golom PSŽ-a i glavom poslao loptu iza gol-linije.

1. minut - Utakmice su počele...

20:43 - HIMNA!

20:40 - Neverovatna atmosfera na stadionu u Dortmundu

20:25 - Sveci su u strašnoj seriji

20:20 - Barsini dometi u LŠ poslednjih devet godina

20:15 - Podsetite se detalja iz prvih mečeva večerašnjih rivala: