(VIDEO) VATROMET GOLOVA U LŠ: Atletiko opet koban za Bajern, preokret Barse, ludnica u Glazgovu

28 pogodaka i 3 promašena penala

Strašno veče u Ligi šampiona! Na osam utakmica drugog kola u grupama A, B, C i D postignuto je čak 28 golova!

U proseku 3,5 po meču!

Na sve to promašeno je tri penala. Zapravo, realizovan je samo jedan od četiri dosuđena.

Krenimo redom...

Arsenala je u Londonu pobedio Bazel 2:0. Arsenal je do prve pobede u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona stigao golovima Tija Volkota u sedmom i 26. minutu. Oba pogotka Volkot je postigao posle asistencija Aleksisa Sančesa. Sančes je prvo u sedmom minutu ubacio loptu s leve strane, a Volkot je glavom poslao u mrežu, a potom su njih dvojica kombinovali po desnoj strani, a Volkot je tu akciju završio novim golom.

I Pari Sen Žermen je upisao prvu pobedu, pošto je u Razgradu pobedio Ludogorec sa 3:1. Bugarski šampion je poveo golom Natanijela u 16. minutu iz slobodnog udarca, ali je PSŽ potom preokrenuo rezultat. Preokret je započeo Blez Matuidi, koji je u 41. minutu izjednačio na 1:1, a pobedu PSŽ-u doneo je Edinson Kavani golovima u 55. i 60. minutu. Ludogorec je imao veliku priliku da unese neizvesnost u meč, ali Kosmin Moci u 59. minutu nije iskoristio jedanaesterac.

U trećem kolu Arsenal dočekuje Ludogorec, a PSŽ ekipu Bazela.

U Grupi B Napoli je savladao Benfiku 4:2. Posle pobede nad Dinamom iz Kijeva u prvom kolu, italijanska ekipa je stigla do novog trijumfa u najjačem evropskom takmičenju. Mrežu Benfike "načeo" je Marek Hamšik u 20. minutu, na 2:0 povisio je Dris Mertens u 51, da bi Arkadijuš Milik tri minuta kasnije bio precizan iz jedanaesterca. Četvrti gol za Napoli, a svoj drugi na meču, postigao je Mertens u 58. minutu. Golove za Benfiku postigli su Gonsalo Guedes u 71. i Eduardo Salvio četiri minuta pre kraja meča. Srpski fudbaler Nikola Maksimović debitovao je za Napoli. On je u igru ušao u 11. minutu kada je zamenio Raula Albiola i tako zabeležio prvi nastup za Napoli od kako je krajem agvusta stigao u taj klub iz Torina.

Fudbaleri Bešiktaša i kijevskog Dinama su u Istanbulu odigrali nerešeno 1:1. Turska ekipa povela je golom Rikarda Kvarežme u 29. minutu iz slobodnog udarca, a izjednačenje Dinamu doneo je Viktor Cigankov u 65. minutu.

U trećem kolu Napoli dočekuje Bešiktaš, a Dinamo na svom terenu igra protiv Benfike.

U Grupi C ludnica!

Barselone je, bez povređenog Lionela Mesija, kao gost pobedila Borusiju Menhengladbah posle preokreta 2:1. Barsa je gubila od 34. minuta golom Torgana Azara, ali je u drugom poluvremenu izborila pobedu. Strelci su bili Arda Turan u 65. i Djerar Pike u 74. minutu. Barselona je pobedom izbila na prvo mesto na tabeli, tako što je iskoristila kiks Mančester sitija, koji je u Glazgovu igrao nerešeno 3:3 sa Seltikom. Siti se "izvukao", pošto je tri puta gubio u Škotskoj. Prednost Seltiku donosili su Musa Dembele u trećem, Rahim Sterling autogolom u 20. i ponovo Dembele u 55. minutu, dok je engleski klub izjednačavao golovima Fernandinja u 12, Sterlinga u 28. i Nolita u 55. Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov igrao je celu utakmicu za Siti, na poziciji štopera.

Seltik je remijem došao do trećeg mesta na tabeli sa bodom, dok je Borusija poslednja bez učinka.

U Grupi D je Atletiko Madrid pobedio na svom stadionu Bajern sa 1:0, u derbiju drugog kola Lige šampiona. Strelac je bio Janik Fereira Karasko u 35. minutu. Atletiko je bio bolji, a u 84. minutu je propustio priliku da zabeleži ubedljiviju pobedu, pošto je Antoan Grizman promašio penal. Španski klub je prvi na tabeli Grupe D sa šest bodova, Bajern je drugi sa tri, dok PSV i Rostov imaju po jedan.

Rostov i PSV su u Rusiji igrali nerešeno 2:2. Dvostruki strelac za domaćina bio je Dmitrij Poloz u osmom i 37. minutu, a golove za goste dali su Davi Proper u 14. i Luk De Jong u nadoknadi poluvremena.PSV je u 56. minutu propustio šansu za pobedu, pošto je De Jong promašio penal.

GRUPA A:

Arsenal - Bazel 2:0 (2:0)/Volkot 7, 26/

Ludogorec - PSŽ 1:3 (1:1)/Natanijel 16 - Matuidi 41, Kavani 55, 60/

Tabela: Arsenal 4, PSŽ 4, Bazel 1, Ludogorec 1

GRUPA B:

Bešiktaš - Dinamo Kijev 1:1 (1:0)/Kvarežma 29 - Cigankov 65/

Napoli - Benfika 4:2 (1:0)/Hamšik 20, Mertens 51, 58, Milik pen 54 - Guedes 71, Salvio 86/

Tabela: Napoli 6, Bešiktaš 2, Benfika 1, Dinamo Kijev 1

GRUPA C:

Borusija M. - Barselona 1:2 (1:0)/Azar 34 - Turan 66, Pike 74/

Seltik - Mančester siti 3:3 (2:2)/Dembele 3, 47, Sterling ag 20 - Fernandinjo 12, Sterling 29, Nolito 55/

Tabela: Barselona 6, Mančester siti 4, Seltik 1, Borusija M. 0

GRUPA D:

Atletiko Madrid - Bajern 1:0 (1:0)/Karasko 35/

Rostov - PSV 2:2 (2:2)/Poloz 8, 37 - Proper 14, De Jong 45+2/

Tabela: Atletiko Madrid 6, Bajern 3, PSV 1, Rostov 1

TOK MEČEVA:

86. minut - NAPOLI - BENFIKA 4:2 - SALVIO

4-2 Eduardo Salvio Goal HD - Napoli vs Benfica... by hqfootball2016

84. minut - Grizman je pogodio prečku iz penala, ostalo je Atletiko - Bajern 1:0

74. minut - BORUSIJA M. - BARSELONA 1:2 - PIKE

71. minut - NAPOLI - BENFIKA 4:1 - GUEDES

Gonçalo Guedes Goal HD - Napoli 4-1 SL Benfica... by nammakudla

66. minut - BORUSIJA M. - BARSELONA 1:1 - TURAN

65. minut - BEŠIKTAŠ - DINAMO KIJEV 1:1 - CIGANKOV

Besiktas 1 - 1 Dynamo Kiev Goal Victor... by All_sport

60. minut - LUDOGOREC - PSŽ 1:3 - KAVANI

59. minut - Moci (Ludogorec) promašio penal protiv PSŽ-a, ostalo je 1:2

58. minut - NAPOLI - BENFIKA 4:0 - MERTENS

54. minut - NAPOLI - BENFIKA 3:0 - MILIK IZ PENALA

56. minut - Proper (PSV) promašio penal u Rostovu - ostalo je 2:2

55. minut - SELTIK - MANČESTER SITI 3:3 - NOLITO

55. minut - LUDOGOREC - PSŽ 1:2 - KAVANI

51. minut - NAPOLI - BENFIKA 2:0 - MERTENS

47. minut - SELTIK - MANČESTER SITI 3:2 - DEMBELE

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Na svih osam mečeva tresle su se mreže. Postignuto je ukupno 16 pogodaka, odnosno dva po utakmici!

45+2. minut - ROSTOV - PSV 2:2 - DE JONG

FK Rostov 2 - 2PSV // De Jong L. by kooraa123

41. minut - LUDOGOREC - PSŽ 1:1 - MATUIDI

37. minut - ROSTOV - PSV 2:1 - POLOZ

Rostov - PSV 2-1 Poloz - Ростов - ПСВ by Postavkam

35. minut - ATLETIKO MADRID - BAJERN 1:0 - KARASKO

34. minut - BORUSIJA M. - BARSELONA 1:0 - AZAR

29. minut - SELTIK - MANČESTER SITI 2:2 - STERLING

29. minut - BEŠIKTAŠ - DINAMO KIJEV 1:0 - KVAREŽMA

26. minut - ARSENAL - BAZEL 2:0 - VOLKOT

22. minut - Najveće uzbuđenje u Madridu, Fernando Tores je pogodio stativu.

20. minut - NAPOLI - BENFIKA 1:0 - HAMŠIK

20. minut - SELTIK - MANČESTER SITI 2:1 - AUTOGOL STERLINGA

16. minut - LUDOGOREC - PSŽ 1:0 - NATANIJEL

14. minut - ROSTOV - PSV 1:1 - PROPER

Davy Propper Goal HD - FC Rostov 1-1 PSV... by sport2016

12. minut - SELTIK - MANČESTER SITI 1:1 - FERNANDINJO

8. minut - ROSTOV - PSV 1:0 - POLOZ

Goal POLOZ. Rostov 1-0 PSV - by zied8003

7. minut - ARSENAL - BAZEL 1:0 - VOLKOT

3. minut - SELTIK - MANČESTER SITI 1:0 - DEMBELE

1. minut - Utakmice su počele!

20:40 - Brat protiv brata: Džaka (Arsenal) protiv Džake (Bazel)

20:35 - Još 10 minuta do početka

20:32 - Sastav Barse

20:29 - Bazel će imati podršku na "Emiratima"

20:22 - Atletiko zna sa Nemcima

20:15 - Zagrevanje na "Visente Kalderonu"

20:11 - Kolarov starter u GlazgovuTrener Mančester sitija Pep Gvardiola ima veliko poverenje u Aleksandra Kolarova, koga je u večeras uvrstio u prvi tim.

20:07 - Grizman - 5 golova na poslednjih 5 mečeva

20:03 - Rio Ferdinand na "Seltik parku"

19:56 - Stadion Borusija park u Menhengladbahu čeka navijače

19:49 - Stigli su! Fudbaleri Bajerna na "Visente Kalderonu"

19:46 - U Madridu je još dan

19:42 - Navijači Bajerna u Madridu

19:38 - Sastav Atletika

19:36 - Sastav Bajerna

19:35 - Barsa bez Mesija napada MenhengladbahBarselona večeras igra bez povređenog Lionela Mesija, a iz istog razloga odsutan je i Samjuel Umtiti. Lista povređenih kod domaće Borusije Menhengladbah je znatno duža: Rafael, Mamadu Dakur, Žoel Mero i Marvin Šulc su neizvesni, a sigurno neće igrati Josip Drmić i Alvaro Domingez.

19:30 - Atletiko - Bajern, repriza prošlosezonskog polufinalaCentralni meč večeri je duel Atletika i Bajerna u Madridu, što predstavlja reprizu polufinala iz prošle sezone, u kome su "jorgandžije" bile uspešnije. U oba meča pobedili su domaćini, u Madridu je bilo 1:0, a u Minhenu 2:1, pa se Atletiko plasirao u polufinale.