(VIDEO) ZVEZDA OPET IZ 1 U 2 NA VRAČARU: Crveno-beli posle preokreta savladali Voždovac

Derbi

Domaćin je posle prvih 45. minuta vodio sa 2:1, a u nastavku su gosti postigli dva gola i na kraju slavili sa 3:2

Fudbaleri Crvene zvezde su obe pobede u p va četiri kola domaće Superlige ostvarili kao gosti na stadionu Oblića i to posle preokreta. Izabranici trenera Miodraga Božovića su u prvom kolu posle minusa od 0:2 sa 6 golova u drugom poluvremenu savladali OFK Beograd (6:2) , a sada su protiv Voždovca u drugih 45. minuta od 1:2 došli do pobede - 3:2.

Kao i duel prvog kola protiv OFK Beograda, koji je takođe igran na Vračaru i ovaj meč nije dobro počeo za tim trenera Miodraga Božovića. Alen Mašović je u 4. minutu meča pogodio mrežu za vođstvo domaćeg tima, a samo tri minuta kqasnije isti igrač je pokušao da zatrese mrežu, ali je lopta završila na preči gola gostiju.

Posle dvadesetak minuta Zvezda je preuzela inicijativu i u 24. minutu posle lepe akcije golom Kataia uspela da izjednači. Preuzeli su gosti tada inicijativu, ali ozbiljnijih šansi nije bilo.

Tri minuta pre kraja prvog dela Ristović je pronašao Sikimića,koji je glavom matirao Rajkovića i primorao tim trenera Božovića da u drugih 45. minuta jurio novi preokret.

U prvih 15. minuta nastavka Miodrag Božović je na teren poslao Stojanovića i Jovića, a na klupu su otišli Ristić i Katai. Od 61. do 63. minuta Zvezda je sa dva gola potpuno preokrenula rezultat. Najpre je Vieira iskoristio dobar centaršut Ibanjeza, a potom je Petković sjajno spojio sa golom Luku Jovića, koji je doneo prvo vođstvo Crvenoj zvezdi.

Do kraja meča Zvezda je imala inicijativu, loptu u svom posedu, ali promene rezultata nije bilo pa je tim iz Ljutice Bogdana posle dva remija u četvrtom kolu ostvarili drugu pobedu u šampionatu. Gostima je desetak minuta pre kraja posao olakšan jer je Ivković dobio drugi žuti karton, pa je Voždovac duel završio sa deset igrača na terenu.

Tok utakmice

90+3. minut - Kraj utakmice

90. minut - Vered je izašao u igri je Gavrić

88. minut - Igra se pre golom Zvezde, ali nema šansi

79. minut - Ivković je dobio drugi žuti karton, Voždovac će do kraja meča igrati sa deset fudbalera

70. minut - Trener Voždovca Bratislav Živković je isključen i ostatak meča će pratiti sa tribina

63. minut - Petković je sjajno spojio sa golom Luku Jovića, koji je postigao treći gol ove sezone

61. minut - Ibanjez je centrirao a Vieira je pogodio mrežu Voždovca za 2:2

59. minut - Kataia menja Luka Jović

57. minut - Igra se iznmeđu 2 šesnaesterca. Zvezda ima više loptu, ali nema izrazitu priliku da ugrozi gol domaćeg tima.

56. minut - Stojanović je zamenio Ristića u timu Zvezde

51. minut - Zvezda ima inicijativu, ali i problem da stvori pravu šansu pred golom Popovića

46. minut - Todorović je u timu Voždovca zamenio Grujić

Drugo poluvreme

45+2. minut - Kraj prvog dela

42. minut - Ristović je pronašao Sikimića, koji se odlično snašao i po drugi put primorao Rajkovića da vadi loptu iz mreže.

37. minut - Novi pokušaj Kataia, ali je Popović bio na mestu, Zvezda uporno napada po desnom boku.

32. minut - Zvezda ima veći posed lopte, ali nema uzbuđenja. Ekipa trenera Božovića sve vreme ima veliku podršku sa tribina

24. minut - Petković i Vered su zaopčeli akciju, koju je Katai pretvorio u gol za izjednačenje 1:1

23. minut - Ibanjez je pokušao iz slobodnog udarca, ali je golman Voždovca bio na mestu

6. minut - Mašović je pogodio i stativu

4. minut - Voždovac je poveo. Alen Masović je već na startu meča uspeo da matira Predraga Rajkovića. Petković je glavom loše vratio loptu do Rajkovića što je Mašović iskoristio da preseče dodavanje i lako zatrese mrežu za 1:0.

Prvo poluvreme

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Petković, Mbođ, Pavićević, Ibanjez, Jovanović, Grujić, Vered, Ristić, Katai, Vieira.

VOŽDOVAC: Popović, Jovanović, Zlatković, Ivković, Sinđić, Ristović, Sikimić, Grujić, Pavlović, Mašović, Terzić.

Sastavi timova

Oba tima su slabije nego što se očekivalo započela ovu sezonu, pa se očekuje velika borba za veoma važna tri boda.Voždovčani su u prva tri prvenstvena kola osvojili tri boda, a nakon startne pobede u meču sa Radom na Banjici (2:0) poraženi su na svom terenu u duelu sa Borcem (0:2) i na gostovanju ekipi OFK Beograda (1:2). Crveno-beli su nakon startne pobede i velikog preokreta u duelu sa OFK Beogradom (6:2) odigrali nerešeno sa ekipom Metalca u Gornjem Milanovcu (0:0) i niškim Radničkim na stadionu Rajko Mitić (1:1).

U dosadašnjim međusobnim duelima u Super ligi ''zmajevi'' su više puta pokazali da umeju da ''pomrse'' račune crveno-belima. U poslednjih šest odigranih mečeva Crvena zvezda je slavila tri puta, Voždovčani dva puta, dok je jedan meč završen nerešenim rezultatom.

U okviru prethodne sezone sastajali su se dva puta, na stadionu Rajko Mitić je jesenas bilo nerešeno 2:2, dok je u prolećnom delu Crvena zvezda slavila na Vračaru rezultatom 1:0.

U taboru domaćina duele sa Crvenom zvezdom smatraju posebnim. Naročito razloge za to ima šef stručnog štaba ''zmajeva'' Bratislav Živković koji će svoju ekipu sa klupe predvoditi u duelu sa bivšim klubom u kome je stekao igračku i trenersku afirmaciju. On je u svojoj izjavi za novinare pred ovaj susret istakao:

''Dosta se toga promenilo. Kad sam tek stigao u Voždovac, Zvezda se borila za titulu, a mi za opstanak, pritisak je bio velik. Čitam šta se dešava. Situacija u mom bivšem klubu ni sada nije jednostavna. Promenila se ekipa, otišlo je i više ljudi s kojima sam sarađivao. Pola života sam proveo tamo. Ponosan sam na mnogo toga što sam uradio kao igrač i trener, a to ne može da se obriše gumicom. Bez obzira na sve, utakmice protiv Zvezde su bile, i biće posebne. Zahtevaju odličnu fizičku i psihičku pripremu, ulazak u meč može da bude ključan. Iako mnogo zavisi od sastava, nema velikih tajni. Vijera, Jović i Ibanjez kvalitetom mogu da reše pitanje pobednika.''

Bratislav Živković će ovoga puta moći da računa i na nedavno pristigle novajlije Mašovića, Stojanovića i Grujića. On je naglasio da je Zvezda svakako favorit, ali da će za razliku od prethodne utakmice sada biti na slatkim mukama oko sastavljanja tima koji će suprotstaviti crveno-belima:

''Zvezda je favorit, napašće, ali se nećemo predati. Prošli put smo bili blizu, pa popustili u finišu. Zadržali smo kostur ekipe, kvalitetno ga i pojačali, a za razliku od problema iz prethodnog meča, sada su mi svi na raspolganju. Na slatkim sam mukama.''

Gosti na Vračar stižu u veoma teškom trenutku, a pobeda je nakon nekoliko slabih rezultata praktično imperativ ukoliko se želi nova šampionska titula. Medijima se pred ovaj susret obratio šef stručnog štaba crveno-belih Miodrag Božović koji je tom prilikom istakao:

''Ova utakmica je možda i jedna od najvažnijih do sada, u ovoj sezoni. Zbog svega što se dogodilo, i zbog toga što nismo pobedili u prethodne dve. Ljudi koji su ovde radili su otišli, delom i zahvaljujući vama koji sedite ovde, jer ste pisali loše o Crvenoj zvezdi. Čast izuzecima, i njima se izvinjavam. Hteli ste nečije glave, to ste i dobili. Nadam se da ćemo pobediti u narednoj utakmici, kao i sve utakmice nakon nje. Zvezda će sve uraditi da napravi dobre rezultate i neki od vas će biti strašno tužni zbog toga. To je moja najava za sledeću utakmicu.''

Božović se osvrnuo i na kadrovsku situaciju u timu koja se znatno popravila:

''Mislim da moja ekipa ima kvalitet, ali potrebno joj je vreme da počne da igra i pobeđuje. Nismo imali mnogo vremena za neko veliko uigravanje, ali, ekipa je mlada, jako mlada. Kvalitetna, ali mlada. Nemam problema sa sastavom, samo je Orlandić povređen, ostali su zdravi. Naravno, i Luković još nije spreman da bi zaigrao, ali svi ostali su ili potpuno, ili skoro potpuno spremni. Voždovac ima iskusne igrače koji su među boljima na svojim pozicijama u ligi. Ekipa su koja zna šta hoće i koju trenira talentovan trener, i mislim da nam neće biti lako.''

Medijima se obratio i fudbaler crveno-belih Marko Petković koji nakon oporavka od povrede dobija sve veću minutažu. On je istakao da očekuje bolje igre, ne samo kada je on u pitanju, nego i kada je u pitanju ceo tim:

''Čeka nas jako teška utakmica jer imamo iza sebe dva remija, i biće zaista teško da pobedimo, ali verujemo u pobedu. Odigrao sam devedeset minuta od povratka na teren. Očekujem bolje partije kada budem imao još minuta u nogama. Ja ću se truditi, kao i do sada, da svaku utakmicu odigram maksimalno.''