(VIDEO) ANDALUŽANI SE NE ŠALE: Sevilja srušila Atletiko i probila se na vrh

Minimalac na Sančez Pishuanu

Fudbaleri Sevilje su danas na svom stadionu "Sančez Pishuan" pobedili Atletiko Madrid sa 1:0 u devetom kolu Primere, te na taj način izbili na prvo mesto na tabeli.

Sevilja je pobedonosnog gola došla u 73. minutu, kada je Lusijano Vijeto kroz odbranu Atletika proigrao Stivena Nzonzija koji nakon solo prodora u situaciji jedan na jedan savladao Jana Oblaka.

Atletiko je utakmicu završio s desetoricom igrača, pošto je Koke u 77. minutu dobio drugi žuti karton.

Sevilja je pre gola imala dve dobre prilike do dođe do prednosti, ali je golman Atletika, Oblak, prvo u 49. minutu odbranio udarac Samira Nasrija s ivice šesnaesterca, a potom je refleksnom reakcijom u 52. zaustavio udarac Vijeta s oko pet metara.

Sevilja posle devet utakmica zauzima prvo mesto sa 20 bodova, jednim više drugoplasirane Barselone, a dva više od trećeplasiranog Atletika i Reala, koji večeras igra sa Atletik Bilbaoom i pobedom bi se vratio na vrh.