(VIDEO) BARSELONA IZVISILA: Real osvojio titulu šampiona Španije!

Slavlje u Madridu

Fudbaleri Real Madrida osvojili su titulu prvaka Španije, pošto su večeras u gostima pobedili Malagu sa 2:0, u poslednjem kolu Primere.

Real je sezonu završio sa tri boda više od Barselone, koja je kod kuće posle preokreta pobedila Eibar 3:2.

Real je ovo prva titula od 2012. godine, a ima šansu da osvoji još jedan trofej, pošto 3. juna igra protiv Juventusa u finalu Lige šampiona.

Madriđani su slavili golovima Kristijana Ronalda u drugom i Karima Benzeme u 55. minutu.

Eibar je u Barseloni vodio 2:0 posle golova Takašija Inuija u sedmom i 61. minutu. Barselona je prišla posle autogola Davida Hunke u 63. Domaći tim je propustio šansu da izjednači u 69. minutu, kada je Lionel Mesi promašio penal.

Izjednačenje je doneo Luis Suares u 73. minutu, da bi se Mesi iskupio posle novog penala, u 76. minutu. Konačni rezultat postavio je Mesi u nadoknadi vremena.

Ranije danas, Viljareal je pobedio Valensiju u gostima 3:1 i tako obezbedio plasman u Ligu Evropa. Real Sosijedad je odigrao 2:2 sa Seltom u gostima, ali i to mu je bilo dovoljno za šesto mesto i evropske kvalifikacije, pošto je Atletik Bilbao izgubio od Atletiko Madrida 3:1.