(VIDEO) BLICKRIG NAPOLIJA: Milan od 43. sekunde sa igračem manje, izdržao 70 minuta, a onda...

Prštalo pod Vezuvom

Tim Rafe Beniteza za šest minuta rasturio "rosonere"

Fudbaleri Napolija ubedljivo su pobedili Milan 3:0 (0:0) u utakmici 34. kola Serije A.

Bio je to zapravo šestominutni "blickrig" domaćina, jer su golove postigli Marek Hamšik u 70. minutu, Gonzalo Iguain u 74. iz penala i Manolo Gabijandi u 76.

Prštalo je na sve strane od starta borbe pod Vezuvom. Milan je već posle 43 sekunde ostao sa igračem manje, jer je isključen Matija De Šiljo zbog prekršaja nad Hamšikom. Ujedno, bio je to faul za najstrožu kaznu, koju Iguain nije pretvorio u vođstvo. Golman Dijego Lopez je bio uspešniji od Argentinca.

"Rosoneri" su izdržali 70 minuta, a onda im se sav trud raspao. Doživeli su treći uzastopni poraz, odnosno bila im je ovo peta utakmica bez pobede. Nalaze se na deobi desetog mesta sa Palermom, sa po 43 boda.

Tim Rafaela Beniteza, koji je večeras čak i odmorio neke igrače za prvi meč četvrtfinala Lige Evrope protiv Dnjepra u četvrtak, sada ima 59 bodova i smešten je na četvrtom mestu s tendencijom da napadne rimske klubove (Roma 64, Lacio 63 boda), odnosno plasman u Ligu šampiona.