(VIDEO) CRNI ZLATANE: Ibrahimović se žestoko izblamirao protiv Lihtenštajna

I njemu se dešava

Švedska je ovim trijumfom osigurala najmanje baraž jer je stekla četiri boda više u odnosu na Crnu Goru

Fudbaleri Švedske savladali su na gostovanju Lihtenštajn sa 2:0 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine. Golove za "Vikinge" postigli su Markus Berg u 18. i Zlatan Ibrahimović u 55. minutu.

Utakmica će se pamtiti i po blamu Ibrahimovića koji je u 40. minutu promašio penal. Tačnije, golman Lihtenštajna Jehle je odbranio udarac sa 11 metara.

Švedska je ovim trijumfom osigurala najmanje baraž jer je stekla četiri boda više u odnosu na Crnu Goru. Posle devet utakmica ima 15 bodova, dva manje od drugoplasirane Rusije. Šveđanima ostaje da u poslednjem kolu preteknu Ruse i obezbede direktan plasman u Francusku.