(VIDEO) DEVETI UZASTOPNI TRIJUMF PLAVACA: Čelsi uz dosta problema do pobede protiv VBA

Zadržao lidersku poziciju

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na svom terenu Vest Bromvič Albion sa 1:0 u prvoj nedeljnoj utakmici 15. kola Engleske premijer lige i tako zadržali lidersko mesto u šampionatu.

Čelsi je na stadionu Stamford Bridž od početka utakmice pokušavao da probije bedem VBA, koji je svoju priliku čekao iz kontranapada, ali u tome nisu uspeli sve do 76. minuta kada su defanzivci gostujuće ekipe napravili grešku koju je iskoristio Dijego Kosta.

Naturalizovani Španac je na desnom boku oduzeo loptu od jednog odbrambenog igrača VBA, utrčao u šesnaesterac i snažno šutirao sa oko 10 metara iskosa, a golman gostujuće ekipe Ben Foster nije uspeo da je zaustavi.

To je bio jedan od ukupno dva šuta Čelsija u okvir gola tokom meča.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Čelsi, dok je Branislav Ivanović nastupao poslednjih desetak minuta.

Čelsi je deveti uzastopnim trijumfom zadržao prvo mesto na tabeli Premijer lige i sada ima 37 bodova, dok je VBA osmi sa 20.