(VIDEO) DORTMUND BEZ TROFEJA: Volfsburg osvojio Kup Nemačke za preminulog fudbalera

Neslavan oproštaj Klopa

Volfsburg je po prvi put istoriji osvojio Kup Nemačke, pošto je u finalu pobedio Dortmund 3:1

BERLIN - Fudbaleri Volfsburga osvojili su Kup Nemačke, pošto su u finalu u Berlinu pobedili Borusiju iz Dortmunda 3:1 (3:1).Borusija je povela golom Obamejanga u petom minutu. Volfsburg je potom zaigrao angažovanije i u 22. minutu izjednačio je preko Gustava. Samo 11 minuta kasnije De Brujne je povisio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Dost u 38. minutu.

Borusija je sezonu završila bez trofeja, pošto je u Bundesligi bila sedma. Ovaj klub će ipak igrati u kvalifikacijama za Ligu Evrope, pošto će Volfsburg kao drugoplasirani igrati u Ligi šampiona.Volfsburg je po prvi put u istoriji osvojio Kup Nemačke, dok je Borusija ostala na tri osvojena trofeja u ovom takmičenju.Ovo je bila poslednja utakmica Jirgena Klopa na klupi "milionera", a još se ne zna koji bi klub mogao da preuzme.Za Borusiju je ceo meč odigrao Neven Subotić, dok Miloš Jojić nije bio ni na klupi za rezerve.