(VIDEO) EPSKO FINALE LIGE ŠAMPIONA NA PLATNU: Fudbaleri Liverpula i Milana kao crtani junaci

Neponovljiva utakmica

Jedan od najvećih preokreta u istoriji fudbala tema je crtanog filma brazilskih autora

Epsko finale Lige šampiona iz 2005. godine dočekalo je da bude ekranizovano. Brazilci su napravili crtani film o legendarnoj istanbulskoj utakmici iz koje je kao pobednik izašao Liverpul iako je Milan na poluvremenu imao, činilo se, nedostižnu prednost.

Te majske večeri Paolo Maldini i dvostruki strelac Ernan Krespo doneli su "rosonerima" veliku prednost, ali su u nastavku proradili "crveni" i napravili podvig izjednačivši na 3:3 golovima Stivena Džerarda, Vladimira Šmicera i Ćabija Alonsa. Tim Rafe Beniteza je do titule prvaka Evrope došao boljim izvođenjem penala - 3:2. Još je svima u svežem sećanju poljski golman iz Liverpula Jirži Dudek, koji je postao heroj Enfilda.