VIDEO GOL SA AUTOKOMANDE: Pre 27 godina Prosinečki je izveo jednu do najvećih majstorija u derbijima

Istorija večitih

Na današnji dan, 1990. godine, viđen je jedan od lepših golova u istoriji fudbalskih večitih derbija.

Šesnaestog dana marta 1990. godine, odigran je 86. večiti derbi. Na stadionu JNA, Partizan je dočekao šampiona države, Crvenu zvezdu, a derbi je obeležio Robert Prosinečki.

Pred 40.000 navijača, Crvena zvezda je povela već u 10 minutu. Robert Prosinečki, fudbaler koji je tri godine ranije proglašen za naboljeg omladinca svetskog prvenstva u Čileu, asistirao je Darku Pančevu koji je iz neposredne blizine uspeo da zatrese mrežu rivala. Međutim, najlepši momenat dogodio se devet minuta kasnije.Prosinečki je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, sa leve strane. Ispred sebe je imao Gorana Bogdanovića koji nije smeo da ga napadne, već je čekao da popularni Žuti napravi prvi potez. Prosinečki se nakon finte oslobodio čuvara, a potom zavrnuo loptu ka golu Gorana Pandurovića. Kakav gol! Usledio je trk ka severnoj tribini koja je bila u transu! Gol za istoriju, gol za arhive i televizijske špice!Crvena zvezda je utakmicu lako privela kraju, i rezultatom 2:0 završen je 86. večiti derbi.