(VIDEO) KAD JE ŠELE NASAMARIO BOROTU: Na današnji dan u večitim derbijima je pao gol koji svi znaju

Istorija

Crvena zvezda i Partizan odigrali su 29. novembra 1978. godine, jedan od najspominjanijih večitih derbija u istoriji fudbala.

U glavnim ulogama bili su Miloš Šestić i Petar Borota – napadač Crvene zvezde i golman Partizana.

Posle skoka, u kome je bio fauliran ali sudija nije svirao, Borota je ležao na zemlji, s loptom u naručju. Šestić mu je prišao i rekao: ”Kume, svirao sudija faul!”

Borota je spustio loptu da izvede slobodan udarac, a centarfor crveno-belih se ušetao u gol – Zvezda je vodila 1:0.Klinčarski je samo minut kasnije izjednačio rezultat, da bi Milosavljević u 60. i Krmpotić u 72. minutu doneli trijumf crveno-belima.