(VIDEO) KLOPOV ČAS FUDBALA: Liverpul deklasirao Siti u Mančesteru

Građani pocrveneli

Fudbaleri Liverpula kao gosti su deklasirali Mančester siti u derbiju 13. kola Premijer lige - 4:1.

Kanonada gostiju počela je autogolom Mangale u 7. minutu, nastavljena je pogocima Kutinja u 23. i Firmina u 32. minutu. Aguero je u 44. minutu vratio nadu domaćinu, na odmor se otišlo rezultatom 1:3. Međutim, ta nada bila je uzaludna. Liverpul je bio bolji i u nastavku, a konačan rezultat postavio je Škrtel u 81.

Ekipa Jirgena Klopa održala je čas fudbala sastavu Manuela Pelegrinija, a trijumf "crvenih" mogao da bude i ubedljiviji.

Liverpul sa gradskim rivalom Evertonom i Sautemptonom deli sedmo mesto, sa po 20 bodova, dok je Mančester siti propustio priliku da se popne na vrh tabele. "Građani" su treći sa 26 bodova, koliko ima i Arsenal. Za Mančester junajtedom zaostaju bod, a za liderom Lesterom dva.