(VIDEO) KRAJ IZ BAJKE: Podolski srušio Englesku na oproštaju od reprezentacije Nemačke

Karijera za ponos

Fudbaler Nemačke Lukas Podolski postigao je večeras pobednički gol za svoju reprezentaciju u prijateljskoj utakmici protiv Engleske i tako se na najbolji način oprostio od nacionalne selekcije.

Nemačka je u Dortmundu slavila protiv Engleske sa 1:0, a Podolski je postigao sjajan gol sa oko 25 metara u 69. minutu.

Podolskom je ovo bila 130. utakmica za reprezentaciju i 49. gol.

Pre početka utakmice navijači su razvili veliki transparent na kojem je pisalo: "130 utakmica, 48 golova, legenda. Hvala Lukas".

Selektor Nemačke Joahim Lev zamenio ga je u 84. minutu, a Podolski je ovacijama ispraćen sa terena, a njegovo ime su navijači skandirali i tokom meča.Lukas Podolski je sa reprezentacijom Nemačke osvojio titulu prvaka sveta 2014. godine, a bio je vicešampion Evrope 2008.

Kada je reč o samoj utakmici, Engleska je bila opasniji rival tokom većeg dela meča i imala je nekoliko dobrih prilika preko Adama Lalane i Dele Alija.

Obe reprezentacije se sada okreću kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. Nemačka igra protiv Azerbejdžanana u gostima, dok Engleska dočekuje Litvaniju. Obe selekcije su prve u svojim grupama.